18 שנה שמר חייל ששירת כלוחם במבצע חומת מגן ציור ששלחה לו ילדה בשם אוריה ובו איחלה שיחזור הביתה בשלום.

בימים האחרונים הוא העלה פוסט בניסיון למצוא את אותה ילדה, היום כבר בשנות העשרים לחייה, ולהודות לה על המחווה. תוך כמה שעות אוריה פנתה אליו בפייסבוק והשניים קבעו להיפגש.

"קיבלתי הרבה תגובות מאנשים שאני לא מכירה שהזכירו אותי בפוסט", שיחזרה אוריה צרפתי בראיון ל"חדשות הבוקר" בקשת 12. "קראתי והבנתי שזו אני. אמא שלי ציירה את רוב הציור בשבילי ואני הייתי אחראית לסמיילים. הייתי בהלם טוטאלי".

על השיחה בין השניים סיפרה: "כשדיברנו הייתה התרגשות משני הצדדים, כל אחד סיפר על עצמו. הוא שיחזר שהיה בג'נין במבצע ויצא להפוגה בה חילקו את החבילות ומה שתפס אותו היה הציור שציירנו אני ואמא והוא קיבל".

החייל לשעבר סיפר לה כי הציור תלוי אצלו מאז על המקרר כל השנים. "לפני משהו כמו ארבעה חודשים שהוא ראה שהציור מתחיל להיקרע הוא מסגר ותלה אותו ליד המיטה. הוא לא יודע למה הוא לא ניסה למצוא אותי עד היום, פשוט אמר שינסה את מזלו".

"אני זוכרת שהיה מרגש להכין שי לחיילים ותמיד קיוויתי שיראו את זה וישמחו. ישר חשבתי מה דבר קטן שלא ייחסתי לו חשיבות עשה עבור בנאדם אחר. המסקנה שלי היא לעשות יותר טוב, כי אי אפשר לדעת לאן זה יגיע ואיך ישפיע. אמרנו שאחרי הקורונה ניפגש המשפחה שלי והוא עם הבנות שלו".