מורדים פרו-טורקים שנלחמים נגד משטר אסד בצפון סוריה, הצליחו לקחת שלל בדמות טנק מסוג T-62 וברוח התקופה דאגו גם להפיץ מיד סרטונים שהגיעו לרשתות החברתיות.

על פי הדיווחים מסוריה, אמש (שני) המורדים פתחו בהתקפה כבדה על עמדות הצבא הסורי באזור העיירה טאנג'ארה שבמחוז אידליב. לא ברור מדוע, אבל הצבא הסורי לא זכה לקבל סיוע אווירי בזמן המתקפה, לא מהרוסים ולא מחיל האוויר הסורי המשתקם.

כך, המורדים הצליחו להשתלט לזמן קצר על עמדות המשטר אחרי שהרגו לפחות 35 חיילים סורים. גולת הכותרת מבחינתם הייתה כשהצליחו להשתלט על טנק שלא נפגע.

סרטון ההשתלטות על הטנק:

כפי שניתן לראות בסרטונים, הם השתלטו על הטנק של הצבא הסורי באין מפריע ונסעו עליו בחזרה לעמדות שלהם. אחד מהם נהג בכלי עד ששניים נוספים הצטרפו אליו בנסיעה שנראית די מאולתרת וחובבנית.

דיווחים נוספים שפורסמו ביממה האחרונה, ייחסו לאותם מורדים יורים בתותח הטנק עליו השתלטו לכיוון העמדות של צבא המשטר.

נראה שלמרות שלא היה סיוע אווירי, צבא סוריה הגיב בירי ארטילרי כבד מאוד שהביא למספר לא מבוטל של הרוגים בקרב המורדים. לאחר כיבוש זמני של העמדות ונפילת אותו טנק שהפך מפורסם, המתקפה גרמה למורדים לסגת מהשטח שכבשו.

טנק T-62 נחשב לכלי מיושן שקיים עדיין בחלק גדול מצבאות ערב במזרח התיכון. טנק לא אמין במיוחד וכזה שלא מסוגל להתמודד עם טנקי הדור האחרון, אך זוכה להדרן בעיקר בגלל שיוצרו אלפי יחידות ממנו וחלקי חילוף לא חסר. היתרון העיקרי שלו הוא עבירות מעולה, בזכות משקל נמוך וזחלים רחבים.

ברוסיה ובסוריה מאשימים את הטורקים שהם מחמשים את ארגוני המורדים שנלחמים בהם. מלבד אמל"ח כולל טילים, הטורקים מסייעים להם במודיעין - בין השאר ממטוסים ללא טייס שהם מפעילים באזור.

אמנם צבאו של אסד הצליח להשתלט בחזרה על רוב חלקי סוריה ולייצב את המשטר בחסות הרוסים, אולם בצפון המדינה עדיין מתנהלים קרבות קשים כמו זה.