באתרי אינטרנט ורשתות חברתיות שונות מסתובבת ביממה האחרונה תמונה שמציגה טנק רוסי מתקדם שתועד על פי הדיווחים בכבישי ארה"ב, לא עניין שבשגרה.

על פי הדיווחים מה שתועד הוא טנק מערכה מסוג T-90 של הצבא הרוסי על גבי מוביל. פרשנים אמריקאים אחרים העריכו שמדובר בכלל בטנק T-72 רוסי עם תוספות שלא נראו עד היום. 

אם הדיווחים והתיעוד אכן נכונים ועדכניים, לא  ברור איך הגיע הטנק לארה"ב. בעבר כבר היו כמה דיווחים ותמונות של טנקים רוסים בארה"ב וחלקם אפילו נשלחו לשם ונבחנו על ידי אנשי מקצוע ומודיעין כדי להעביר מידע רלוונטי לכוחות בשטח. בחודש מאי הבאנו כאן דיווחים על צילומי לוויין שחשפו חלקי מערכות הגנה אווירית רוסית 300-S בארה"ב

יש לציין שבארה"ב כמו במדינות נוספות בעולם, החוק מאפשר לאזרחים להחזיק בטנקים ויש לא מעט אספנים כאלו שמחזיקים משוריינים בחצר.

טנק T-90 הוא האחרון בסדרה שלו שפותח ונכנס לשירות בצבא רוסיה כמו גם בצבאות נוספים. הוא נכנס לשירות מבצעי ב-1993 ופעל מאז בקרבות באוקראינה ובסוריה.

בטנק כזה שלושה אנשי צוות בלבד כשאת הטען החלפיה מערכת אוטומטית המאפשרת ירי של 7 פגזים בדקה. לטנק תותח 125 מ"מ ממנו ניתן לשגר גם טילי נ"ט "רפלקס" לטווח של 4 ק"מ.