במלאת 75 שנים לנפילת סינגפור בשבי היפני במלחמת העולם השנייה, כלי התקשורת ברחבי העולם מעלים לסדר היום הציבורי את זוועות החזית האסיאתית במלחמה. סינגפור - שהייתה עד אז מושבה של האימפריה הבריטי – נפלה לאחר קרב עקוב מדם בין היפנים לבין בריטניה ובעלות הברית. כתוצאה מכך נפלו כ-140 אלף שבויים בריטים, אוסטרלים והודים בשבי היפני, במה שמאוחר יותר הוגדר ככניעה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הצבא הבריטי.

רצף תמונות שנמצאו בין הרשומות היפניות בתום המלחמה מציג את הברבריות של היפנים כלפי שבויי המלחמה. "חלק מהזוועות היפניות היו גרועות כמעט כמו אלה של הנאצים באירופה", נטען ב"סאן" הבריטי. "ארגון המדינה האסלאמית של היום שאב השראה מהמעשים היפניים בסינגפור במלחמת העולם השנייה".

בתצלומים שנחשפו נראים האסירים כפותים ועם כיסוי עיניים, כשהם משמשים כמטרות חיות עבור החיילים היפנים באימוני הירי שלהם. בתצלומים ניתן לראות את האסירים ממסופרים ואת הלוחמים היפנים מכוונים לעברם את רוביהם. בתצלום הבא, נראים השבויים שרויים על הקרקע, ככל הנראה מתים ואת הלוחמים היפנים, מוודאים הריגה באמצעות חניתות.

בזמנו תיאר וינסטון צ'רצ'יל את פשעי המלחמה של היפנים כ"אסון הגרוע ביותר בהיסטוריה הצבאית הבריטית". גנרל טומויוקי ימשיטה, שעמד בראש כוחות הכיבוש היפנים נתפס אחרי המלחמה ונאשם בפשעי המלחמה שביצעו חייליו בזמן המלחמה. הוא נידון למוות בתלייה ב-1946.

חיילים בריטיים שבויים

חיילים בריטיים שבויים

חיילים בריטיים שבויים