חייל שחתך בכוונה את פניו בסכין יפנית ולא קיבל פטור קבוע מהרופא, ניתק כ"נקמה" את החשמל בבסיס. לאחרונה, הוא נדון לעונש מגוחך של 1,000 שקל קנס בלבד.

החייל לקח סכין וחתך את עצמו פעמיים בלחי כדי שלא יצטרך להתגלח. לאחר מכן, הוא ניגש לרופא היחידה אשר בדק אותו, והחליט לתת לו פטור מגילוח למשך 30 יום ולא פטור קבוע כפי שביקש.

בתגובה, החייל הזועם רץ לעבר ארונות החשמל והמחשוב של הבסיס ובאמצעות מקל הוריד את המפסקים, שאחד מהם נשבר. מערכות החשמל והמחשב נותקו ונגרם להן נזק. מפקד וחייל שהבחינו בו, רצו לעברו ומנעו ממנו להמשיך במעשיו.

המפקדים ביחידה התלוננו נגד החייל במצ"ח והוא נעצר ונחקר באזהרה. החייל הודה במעשיו ולקח עליהם אחריות. "חתכתי את הלחי כדי לקבל פטור קבוע מזקן, וכשזה לא קרה השתוללתי מעצבים והחלטתי לנתק את החשמל בבסיס", סיפר החייל לחוקרי מצ"ח.

הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד החייל לבית הדין הצבאי מטכ"ל, בגין עבירות של גרימת נזק בזדון. בדיון, שופטי בית הדין הצבאי מתחו ביקורת נוקבת על התנהגותו של החייל, שלא רק שהוציא פטור מזקן בצורה לא חוקית כאשר חתך את לחיו, אלא גם פגע באגרסיביות ברכוש צבאי וגרם להפסקת חשמל ומערכות המחשוב ביחידה.

במהלך המשפט, החייל קיבל פטור משירות הצבאי לאחר ש"לא הצליח להתאקלם". הסנגוריה הצבאית שייצגה את החייל חתמה על הסדר טיעון עם התביעה, לפיו לא ייגזר עליו עונש מאסר בפועל אלא רק קנס בלבד.

השופטים ציינו בגזר הדין כי ראוי היה לגזור על החייל עונש מאסר בפועל בגין מעשיו החמורים, אך לאחר התלבטות רבה ולאור העובדה שהוא השתחרר מהצבא, החליטו לאמץ את הסדר הטיעון. הם גזרו עליו קנס של 1,000 שקל, חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי.