מקרה חמור מאוד התרחש ביום רביעי האחרון בבסיס 'שדה תימן' שבנגב. שלושה בדואים מהישוב תל שבע נכנסו על פי החשד לשטח הבסיס כשהם מעמיסים על התיקים שעל גבם כדורים, תרמילים, מעיל צבאי וסוודרים. חיילים שהיו במקום הבחינו בהם ותפסו אותם על חם.

החיילים התקשרו למשטרת באר שבע כדי שזו תגיע למקום ותעצור את החשודים בגניבת הציוד הצבאי. בשלב מסוים הגיע למקום תושב לקיה כבן 22 כשהוא מחזיק בידו רימון תרגול וזרק אותו לעבר החיילים. פיצוץ נשמע אך איש לא נפגע.

"זה היה מלחיץ ומפחיד במיוחד", סיפר אחד החיילים בעדותו במשטרה, "לא ידענו מה הוא רוצה לעשות. היינו די מופתעים. אם זה היה רימון רסס זה היה נגמר באסון".

שוטרי תחנת משטרת באר שבע הגיעו לאחר מכן למקום ועצרו את החשודים בגניבת התחמושת וזריקת רימון האימון לעבר החיילים.

"זה מקרה חמור מאוד. עצם זריקת רימון על חיילים בבסיס צבאי זה דבר שאסור לעבור עליו לסדר היום", ציין קצין משטרה מהמחוז הדרומי, "זה יכול היה להסתיים באסון כבד מאוד. אסור להקל ראש במקרים כאלה".

אחד החיילים זיהה את החשודים ובכלל זה זורק הרימון. השלושה הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע. שניים מהחשודים שוחררו על ידי בית המשפט ואילו מעצרו של זורק הרימון הוארך.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו ב-mako תיעוד בלעדי ממרדף משטרתי בסיוע מסוק אחר בדואי תושב הנגב שהשתולל עם הג'יפ שלו בשטח אימונים של צה"ל וגרם לעצירת תרגיל צבאי. כמה שבועות קודם לכן נכנסו רעולי פנים רכובים על טרקטורונים גם כן לשטח צבאי וגרמו להפסקתו של האימון שהתנהל שם. במקרה הזה הוגש כתב אישום נגד בדואי מהדרום שהשליך אבנים לעבר חיילים.