בצה"ל כבר רגילים למקרים של חיילים שמביימים פציעות ומחלות כדי לארגן לעצמם חופשת מחלה מהצבא, "גימלים", אבל מקרה אחד של חיילת בדרגת רב"ט היה חמור במיוחד והגיע עד בית הדין הצבאי.

מדובר בחיילת שהתגייסה לפני כשלוש שנים. בכמה מקרים היא הגיעה למרפאה צבאית וזייפה תוצאות של בדיקות רפואיות שעברה. במהלך שירותה הצבא היא פגעה בעצמה שבע פעמים כדי להוציא גימלים מרופאים צבאיים שטיפלו בה.

כך קיבלה בסך הכול 110 גימלים, כמות נדירה במיוחד שהמקרה הקרוב ביותר לכך שזכור, הוא של חייל שהונה את רפואת צה"ל והוציא 77 גימלים בשנת 2017.

מפקדיה של החיילת חשדו בה שהיא פצעה את עצמה בכוונה כדי להוציא גימלים ודיווחו על כך לחוקרי מצ"ח. בעקבות פנייתם החיילת זומנה לחקירה במצ"ח ושם נשברה. היא הודתה במעשים המיוחסים לה והביעה צער וחרטה על כך.

הפרקליטות הצבאית הגישה נגד החיילת כתב אישום לבית הדין הצבאי מטכ"ל בגין מסירת ידיעות כוזבות. התביעה הצבאית ופרקליטתה של החיילת מטעם הסנגוריה הצבאית חתמו על הסדר טיעון מקל ביותר, לפיו החיילת לא תשב יום אחד בכלא למרות חומרת המעשים.

שופטי בית הדין אימצו את הסדר הטיעון המקל וציינו, כי הוא נחתם בגלל שכתב האישום הוגש נגדה באיחור רב והיא כבר השתחררה מהצבא לאחר ששינתה את דרכיה וסיימה את השירות בכבוד.

השופטים סברו כי יש להטיל על החיילת עונש חמור מאוד שיבטא את הסלידה ממעשיה, אך לבסוף כאמור התחשבו במכלול השיקולים וגזרו עליה שלושה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 2,000 שקלים שישולם בשמונה תשלומים והיא תורד לדרגת טוראי.