רוסיה ממשיכה לחזק את הכוח שלה באזור. אחרי שנחשף כי הרוסים בונים עוד בסיס אווירי בסוריה, הם גם מחזקים את הצי שלהם במזרח הים התיכון. הרוסים שולחים לאזור זוג צוללות קילו עליהן טילי קאליבר ובהמשך יגיעו עוד ספינות טילים וכוחות נוספים שיצטרפו לכוח המשימה שהקימו שם.

הרוסים לא ציינו האם הצוללות שיגיעו יחליפו את אלו שנמצאות באזור אבל בדרך כלל, בפריסה של צוללות כאלו הצוותים מתחלפים כל שלושה חודשים לערך, כשהשתיים שנמצאות בכוח המשימה הרוסי הגיעו לפני כחמישה חודשים. אחרי שצוללת אחת עזבה לטיפול תקופתי, נראה שבכוונת הרוסים להגדיל את הצי לשלוש צוללות.

אחת מהצוללות שהרוסים שולחים לאזור זו ה"רוסטוב על הדון" שמגיעה כשעל סיפונה טילי שיוט מסוג קליבר. בכלי תקשורת ברוסיה דיווחו על ההגעה שלה לאזור תחת הכותרת "הרוצחת השקטה" בגלל השילוב של הצוללת עם טילי שיוט מדויקים לטווחים ארוכים.

אותה צוללת שיגרה טילים מסוג קליבר על יעדים של דאע"ש בשנת 2015. אירוע שזכה לסיקור תשורתי נרחב בזכות התיעוד שהרוסים הפיצו.

לצד הצוללות הרוסים שולחים גם את סיירת הטילים "מוסקבה". היא מגיעה עם טילי שיוט על קוליים מסוג P-500 וגם מערכות הגנה אווירית שמשלבות בין הגרסה הימית של ה- S-300 ו- SA-8. גם הספינה פעלה בעבר בגזרה הסורית.

נכון להיום הצי הרוסי במזרח הים התיכון כולל 14 כלי שיט שונים, בהם שלוש ספינות טילים, זוג צוללות, ספינת פטרול, שולת מוקשים, ספינת מודיעין ועוד. סד"כ שצפוי לגדול לאחד מהציים הגדולים שהפעילו באזור מזה הרבה מאוד שנים.

מבחינת הרוסים הכוח הימי באזור הים התיכון הוא מסר והפגנת שרירים מצד מוסקבה, לא פחות מאשר כוח סיוע לסורים. לרוסים יש בסיס ימי בסוריה, טרטוס, שמהווה גב לוגיסטי חשוב לצי הימי שם. על פי ההסכם הרוסים חכרו את הבסיס ל-50 שנים עם אופציה לעוד 25. כך שנראה שהם פה להישאר הרבה אחרי סיום מלחמת האזרחים הסורית.