איראן משדרגת את מטוסי הקרב הוותיקים שלה מסוג מיראז' F-1, ומתקינה בהם מכ"מים חדשים, מחשבי חימוש ומערכות נוספות. זה קורה ארבע שנים אחרי שהצליחו להתקין על מטוס הקרב הזה טיל שיוט מתוצרת עצמית.

הפרויקט נחשף על ידי סגן מפקד חיל האוויר האיראני, הגנרל חאמיד וואחדי. לטענתו המכ"מים המשודרגים כמו גם מחשבי החימוש ושאר המערכות, הן כולן פיתוח איראני שעבר בהצלחה את שלבי הניסוי. מדבריו עולה שרוב מטוסי הקרב כבר שודרגו על ידי התעשייה המקומית. עוד טען כי המערכות החדשות יגדילו משמעותית את טווח הגילוי והפגיעה של מטוסי המיראז'.

כל זה קורה למרות הסנקציות הקשות של ארה"ב על איראן, שמצליחה לפתח מערכות מתקדמות בעצמה ולהבריח אמצעים נדרשים שלא ניתן לייצר או לפתח באיראן. בחיל האוויר האיראני אמרו בהצהרה שלהם על שדרוג המטוס שאכן היה שיתוף פעולה עם המודיעין של משמרות המהפכה, מבלי לפרט מעבר לכך.

לחיל האוויר האיראני יש בין 20 ל-25 מטוסי קרב מסוג מיראז' F-1 שרובם לא היו במצב טיסה עד לשדרוג האחרון. רוב הצי האיראני היה שייך בעבר לחיל האוויר העיראקי. במלחמת המפרץ הראשונה העיראקים הבריחו עשרות רבות של מטוסי קרב לאיראן כדי שארה"ב לא תשמיד אותם. האיראנים לא החזירו את רובם עד היום.

המיראז'  F-1 מתוצרת צרפת נחשב למטוס קרב ותיק שנכנס לשירות בשנות ה-70. הוא מסוגל לשאת כ-6 טון חימוש לרדיוס מבצעי של כ-500 ק"מ. האמברגו האמריקאי מונע מהצרפתים למכור לאיראנים חלקי חילוף והם מייצרים אותם בעצמם או שמבריחים.