כוח המשימה הבינלאומי נגד דאע"ש התיר לפרסום סרטון מתקיפת קומפלקס מנהרות ענק של ארגון הטרור. אנשי המדינה האסלאמית שבתקופה האחרונה מנסים לעשות קאמבק, חפרו מנהרות ארוכות ועמוקות בהרי צפון מזרח עיראק, משם יצאו לבצע פיגועי טרור ותקיפות נגד כוחות צבא ארה"ב ועיראק.

על פי הדיווח של כוח המשימה נגד דאע"ש, מלבד פיגועים קומפלקס המנהרות שימש כמפקדה של בכירי הארגון באזור ובנוסף מרכז להברחת אמל"ח. למרות המכות שדאע"ש ספג בשנים האחרונות יש לארגון נוכחות משמעותית באזור הזה וגורמי מודיעין פעלו בתקופה האחרונה לאתר את מקומות המסתור של אנשיו. נראה כי שילוב מבצעי מודיעין וכוחות מיוחדים הוביל לאיתור המיקום המדויק של הקומפלקס.

לתקיפה נשלחו מטוסי טייפון של חיל האוויר המלכותי הבריטי. משרד ההגנה הבריטי אישר שהמטוסים המריאו מבסיס אקרוטירי שבקפריסין ובשל המרחק הרב תדלקו באוויר. יתכן והמטוסים הבריטים שיצאו מקפריסין עברו בשמי ישראל ואז ירדן, משם נכנסו לצפון עיראק. על פי הדיווח הבריטי, הם הצליחו להשחיל פצצות מדויקות מונחות GPS לפתחי המנהרות, מה שהביא להשמדה של חלק מהמתחם שאותר.

בתקיפה השתתפו גם מטוסי קרב אמריקאים וככל הנראה שגם מדינות נוספות. על פי הדיווחים נהרגו שם כעשרה מאנשי דאע"ש ובנוסף הושמדו מחסני אמל"ח מתחת לאדמה, מרכזי פיקוד ועוד. לאחר התקיפה נשלחו לאזור לוחמים מדיביזיה 14 של צבא עיראק. אלה איתרו את הגופות וגם מסמכים שהועברו למודיעין. בדוברות הכוח הבינלאומי מציינים שהם לא הצליחו להיכנס לרוב המנהרות, שהושמדו מהאוויר.

המצב של דאע"ש בעיראק מזכיר באופן חלקי את ההתמודדות של ישראל מול ארגוני הטרור בעזה. אנשי הארגון משקיעים הרבה מאוד משאבים בתשתית תת קרקעית שתאפשר להם לפעול למרות השליטה האווירית של הקואליציה ובנוסף, לצאת משם לפיגועים. כוח המשימה הבינלאומי משקיע משאבים רבים מאוד באיתור המנהרות והשמדה שלהן.

אתרי אינטרנט רבים במדינות ערב מדווחים בשעות האחרונות על כך שדאע"ש מנסה לנצל את הניסיונות לחזור לשגרה באזור כדי להגביר פעילות אחרי המכות הרבות שספג לאחרונה. בין היתר דווח על תקריות עם מחבלי הארגון במצרים, סוריה ובעיקר בעיראק. 

בחודש ספטמבר האחרון הפציצו מטוסי קרב אמריקאיים אי שהיה בשליטת דאע"ש בעיראק מהאוויר, הפצצה שזכתה לביקורת בקונגרס של ארה"ב נוכח טונות של פצצות שנורו ממטוסים ששעת הפעלה שלהם יקרה במיוחד, נגד מה שהגדירו המבקרים כ"חבורת טרוריסטים שהתחבאה בשיחים".