עימות שפרץ אתמול בין מרצה באוניברסיטה העברית לסטודנטית במדים מעורר סערה. אמש נחשף במהדורת חדשות "כאן 11" תיעוד העימות במהלך קורס "תיאוריות ביקורתיות של תרבות", של המרצה ד"ר קרולה הלפריך. האחרונה אמרה בין היתר לסטודנטית: "את לא יכולה להיות נאיבית ולהיות כאן במדים ולבקש שיתייחסו אליך כאזרחית". הסטודנטית שאלה את המרצה אם זה מפריע לה שהיא מתגייסת, והשתיים המשיכו להתווכח עד שהמרצה סיימה את הדיון ואמרה לה: "אם יש לך איזה משהו תכתבי מכתב, יש לי עניינים אחרים בפקולטה".

בארגון הימין "אם תרצו" מיהרו להגיב לפרסום, הגדירו את התנהלות המרצה כ"אלימות" וטענו כי הרקע לדברי המרצה הוא רק משום שהסטודנטית הגיעה לשיעור במדי צה"ל. בדרישה מהאוניברסיטה לפטר את המרצה נכתב בין היתר: "ד"ר קרולה הלפריך חתמה בין השאר בשנת 2005 על עצומת תמיכה בסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת ביהודה ושומרון, ובשנת 2014 במהלך מבצע "צוק איתן" על עצומה שקובעת שממשלת ישראל מבצעת "טבח" בחפים מפשע. תגובת האוניברסיטה היא מס שפתיים ותו לו, אנו קוראים לשר החינוך בנט להתערב במיידי בנעשה במוסד ולפעול לפיטורי המרצה האלימה. אסור שאלימות כלפי לובש מדים תעבור בשתיקה". בארגון הודיעו כי יגיעו להפגין היום מול האוניברסיטה, כשגם חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) הגיע למקום כדי להביע מחאה.

תגובת האוניברסיטה העברית:
"האוניברסיטה העברית מכבדת את כל הסטודנטים והסטודנטיות שלה כולל את אלה שבאים ללמוד בזמן שירותם הצבאי בין אם הם חיילי סדיר, קבע או מילואימניקים. באוניברסיטה לומדים חיילים רבים חלקם במסגרת שיתופי פעולה ייחודיים עם רשויות הביטחון השונות כולל צה"ל. הסטודנטים הללו גם מקבלים תמיכה אקדמית נוספת במידת הצורך. הנהלת האוניברסיטה העברית מגנה התנהגות בלתי מכבדת בין סטודנטים לסטודנטים ובין אנשי סגל לסטודנטים. האוניברסיטה והמרצה מתנצלות בפני הסטודנטית שחשה פגועה, ונמשיך לפעול למען חיזוק תחושת הביטחון האישי של כל סטודנט וסטודנט".