שני מבוקשים בכירים חוסלו אתמול (ראשון) בתקיפת מטוס ללא טייס מכוחות הקואליציה של ארה"ב בצפון-מערב סוריה. כך מפרסם אתר הניו יורק טיימס, המתבסס על מקורות מקומיים.

על פי הדיווחים מדובר בשני מפקדים בכירים של מיליציות המקושרות לארגון אל-קאעידה, אחד מהן קאסם אל-אורדוני מירדן והשני בילאל אל-סנאני מתימן. המל"ט פגע ברכב בו נסעו שני המפקדים באזור אידליב.

פרט מעניין נוסף הוא שעל פי דיווחים שונים החיסול בוצע באמצעות מה שמכונה "פצצת הנינג'ה" – טיל הלפייר מסווג שפותח על ידי ה- CIA וצבא ארה"ב עבור כלי טיס בלתי מאוישים. הטיל מורכב מלהבי מתכת ונועד לחיסולים ממוקדים.

בחודש דצמבר האחרון יוחסו לארה"ב שני חיסולים כאלו של מבוקשים בסוריה עם הטיל המדובר וגם כאן בתמונות שהופצו ונטען כי צולמו בזירה ברגעים שלאחר החיסול, רואים שלא מדובר בפיצוץ גדול.

ככל הנראה להבי הטיל שפגעו במדויק ברכב פשוט פירקו את הגג והשמשה הקדמית שלו. ברשת אף הופץ תיעוד שנטען שהוא של מל"ט MQ-9 ריפר שביצע את התקיפה האווירית.

הטיל הזה נחשף בעבר לראשונה בכתבה של הוול סטריט ג'ורנל. נטען כי הוא פותח בתקופת נשיא ארה"ב ברק אובמה שהעלה את כמות החיסולים אך ביקש להקטין את הפגיעה הסביבתית. ארה"ב לא אישרה רשמית את קיום הטיל אך נטען כי היא זו שהדליפה את פרטיו כדי לשפר כביכול את התדמית שלה ושל הצבא שלה.

לאחר חיסולו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, הגנרל קאסם סולימאני בחודש דצמבר, טען אתר חדשות סעודי כי החיסול בוצע באמצעות פצצות נינג'ה ששיגר מטוס ללא טייס שהמריא מבסיס בקטאר, דיווח שלא אושר רשמית.