לוחם שחבריו יצאו לאימון, מסרו לידיו את ארנקיהם והוא עקץ אותם באלפי שקלים, נדון באחרונה בבית הדין הצבאי לעונש של חמישה חודשי עבודות שירות בבסיס צבאי.

המקרה התרחש לפני כשנתיים וחצי בבסיס אימונים של היחידה. פלוגה של לוחמים יצאה לאימון והפקידה בידיו של סמל א', אחד הלוחמים שנותר באוהל, את ציודם האישי והארנקים שלהם.

אחרי שעזבו את המקום, סמל א' הוציא משמונה מהארנקים של הלוחמים את כרטיסי האשראי, העתיק על גבי דף את פרטיהם ולאחר מכן שמר אותם בחשבון ה'פייפאל' שלו. בעודם מתאמנים, הוא חגג על חשבונם והזמין לעצמו פריטים שונים.

כשחבריו חזרו מהאימון הם לא ידעו מה עולל להם סמל א'. מתברר שבמשך כשלושה חודשים הוא השתמש בכרטיסי האשראי שהעתיק וביצע 169 עסקאות בסכום כולל של כ-12 אלף שקל.

הסמל לא הסתפק בכך וכמה חודשים לאחר מכן גנב כרטיס אשראי של חייל, העתיק את פרטיו לחשבון ה'פייפאל' שלו וביצע 12 עסקאות.

החיילים הגישו תלונות במצ"ח נגד א'. הוא נחקר באזהרה והוגש נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי, בגין עבירות של הונאה בכרטיסי האשראי.

במהלך המשפט, התברר כי כמה חודשים לפני גיוסו לצה"ל א' ביצע הונאה בכרטיסי אשראי של שתי צעירות בסכום של כ-60 אלף שקל.

בית הדין הצבאי גזר על א' עונש של חמישה חודשי מאסר בפועל שרוצו בעבודות שירות והוא הורד לדרגת טוראי. למרות שיצא בזול עם עונש קל יחסית לעבירה שביצע, א' עוד ערער על גזר הדין לבית הדין הצבאי לערעורים, בנימוק שהוטל עליו עונש חמור, אבל ערעורו נדחה.

לאחר שפנו לחברות האשראי, אלו זיכו את החיילים שנפלו קורבן בסכום הכסף שנגנב מהם.