חמאס הכריז הפלנו F-16
עוד שקר של חמאס. המטוס ננטש עקב תקלה ב-2006 | צילום: Photo by Flash90

ארגון חמאס הודיע אתמול (א') בגאווה שאנשיו הצליחו להפיל מטוס קרב ישראלי מסוג F-16. לטענת הארגון המטוס ביצע גיחת תקיפה נגד משגרי רקטות והופל באש נ"מ של "גיבורי ההתנגדות". עוד טענו בחמאס כי מטוס הקרב הופל כבר ביום שישי ו"בישראל מסתירים את המידע". אנשי חמאס אף הגדילו לעשות והציגו תמונה של המטוס הפגוע, ואכן נראה שהוא נפגע קשה. הבעיה היחידה: זה לא היה בעזה וגם השנה לא ממש נכונה.

חמאס הציגו למעשה תמונה שצולמה בשנת 2006 בזמן מלחמת לבנון השנייה. מדובר במטוס סופה מספר 489 של טייסת העטלף, אשר נפגע בזמן המראה לגיחת תקיפה בלבנון. במהלך ריצת ההמראה אחד מצמיגי המטוס התפוצץ ואנשי הצוות הגיבו מהר כשזרקו את החימוש שהיה עליו ולאחר מכן נטשו את המטוס. מטוס הסופה התרסק על המסלול ועלה באש. הנזק למטוס היה כבד והוא נגרע מסד"כ הסופות של החיל כפי שפורסם כבר כבר בשנת 2011. אגב המטוס עצמו הפך למתקן אימונים עבור צוותי הכיבוי בבסיס חיל האוויר.

חמאס הכריז הפלנו F-16
לא מהססים לפני שמכריזים על השמדת כלים. ויש גם מי שמאמין להם | צילום: Photo by Flash90

נראה שהעובדות לא ממש מפריעות לאנשי חמאס. לא רק מטוסי F-16 וירטואלים הם השמידו בעזה. באתר של הארגון, שצוטט אגב גם על ידי סוכנות הידיעות האיראנית, הם השמידו עשרות טנקי מרכבה וגם הנגמ"ש של גולני הפך לשלל. לגבי מטוס הקרב ציינו באחד האתרים ש"כמה מטוסי קרב שנתרמו על ידי ארה"ב הושמדו על ידי ההתנגדות".

וזה לא נגמר שם. מי מאתנו שיצפה בטעות באתרי החדשות הפלסטינים ואתרי חמאס עלול לחשוב בטעות שתל אביב הוחרבה תחת "טילי השאהידים", נמל תעופה בן גוריון נפגע וננטש ועוד ועוד סיפרים ואגדות שלנו כישראלים קל להפריך אותם במבט מהיר מהפאב השכונתי שבאבן גבירול. אבל לצערנו בצד השני יש מי שמאמין לסיפורים של חמאס ואף שואב מכך רוח קרב. לצד זה יש לציין שרבים מתושבי הרצועה לא קונים את הסיפורים של חמאס ולדברי פרשנים לענייני ערבים מעדיפים לצפות בערוצי הטלוויזיה הישראלים. אחרי תמונת ה-F-16 המפוברקת אנחנו יכולים להבין אותם.

>> אח אחד נלחם בעזה, אח שני סרבן גיוס: "אמא דואגת לשנינו"