לוחם (צילום: John Moore, GettyImages IL)
כיף בפז"ם | צילום: John Moore, GettyImages IL

פז"ם (www.pzm.co.il) הינו אתר תוכן לחיילים הראשון מסוגו, הפונה לקהל יעד של מלשב"ים (מיועדים לשירות ביטחון), מתגייסים, חיילים ומילואימניקים. האתר, מקבוצת mako, הוא הגדול בישראל מבחינת היקף התכנים, העדכונים והפעילויות בו הוא מטפל, אשר מוקדשים כולם לחיילי צה"ל - אלה העתידים להתגייס, במהלך הגיוס, ולאחר השחרור.

המטרה העומדת לנגד עיניו של צוות פז"ם היא למלא את הצורך הבוער של כל מיועד לשירות ביטחון לדעת מה מצפה לו בצבא ואיך להתמודד עם כך; לעסוק בכל עולם התוכן של החיילים בכל שלב בשירות; לענות על כל שאלה בהקשר לצה"ל; ולספק כתבות ועדכונים חדשותיים באופן שוטף.

בין היתר, האתר כולל מדריכים וטיפים למתגייס, מידע על כל יחידות צה"ל, מידע על כל התפקידים המוצעים לחיילים וחיילות בצה"ל, מילון ראשי תיבות וסלנג צה"לי הכולל מעל 1,000 מושגים, הטבות ייחודיות לחיילים, כתבות מגזין, תוכן גולשים וכן פעילויות נושאות פרסים לגולשי האתר. בנוסף חלק נכבד באתר מוקדש לכתבות חובקות עולם המסקרות צבאות אחרים בעולם, יחידות מיוחדות, כלי נשק, סיפורים צבאיים ועוד.

מלבד למידע ולכתבות, אתר פז"ם שם דגש להגיע לחיילים עצמם, בין אם בתמונות או בסיפורים, לשתף אותם בדיונים ובפעילויות השונות, וכן לעודד אותם לשאול, לחקור וללמוד מה מחכה להם בצה"ל, מה מותר, מה אסור, מה מומלץ ומה הם חייבים לדעת.

האתר עובד בשיתוף פעולה מלא עם דובר צה"ל והצנזורה הצבאית. כמו כן לאתר שותפים נוספים, כגון פלאפון (הרשת הנבחרת על ידי האגודה למען החייל), מועדון "יותר" הנותן הטבות לחיילים, עיתון "במחנה" ועמותת "אמץ לוחם".

חיילים, מלש"בים ומילואמניקים יקרים, פז"ם כאן בשבילכם. אם פספסנו משהו או שמצאתם טעות, נשמח לשמוע מכם עדכונים ותיקונים ולשמור את פז"ם מעודכן בחזית.