החיילת ע' (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של החיילת)
"התכוונתי לערבים-מחבלים". עדן לוי והתמונה שעלתה ונמחקה מפייסבוק | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של החיילת

עדן לוי, חיילת המשרתת בחיל האוויר, הסעירה השבוע את הרוחות ברשת הפייסבוק, כאשר העלתה פוסט הקורא לשנאת ערבים. "לשנוא ערבים זו לא גזענות. זה ערכים", כתבה לוי על כף ידה. אימה של לוי, מלי בית הלחמי, הגיבה על הפוסט של בתה בחמימות רבה: "גאה בך ילדה שלי". הבת עדן מיהרה להגיב: "גאה בך אימא שלי על הערכים שהשרשת בי".

הפוסט רץ ברשת הפייסבוק ותוך זמן קצר מאוד גרף למעלה מ-20 אלף לייקים, זכה לשיתופים רבים בארץ וברחבי העולם וגרם לתגובות נזעמות וסוערות ביותר נגדה, וגם נגד גולשים אחרים שהביעו בה תמיכה גדולה. מתברר שאת הפוסט הזה העלתה לוי גם במהלך מבצע 'צוק איתן' אלא שאז הוא זכה לכמה מאות לייקים בלבד. כאשר העלתה אותו עכשיו, אולי לנוכח המצב הבטחוני, הוא הפך כאמור לוויראלי ועורר תמיכה רחבה מצד אחד, ובמקביל זעם מצד גולשים בארץ ובחו"ל.

בתגובה לביקורת, כתבה לוי פוסט נוסף, בו הגיבה לכל המלעיזים על דבריה ולאלה שהתלהמו כלפיה: "אני רואה שהפוסט הקודם תפס חזק... טוב נו למרות כל השמאלנים שקראו לי 'זונה' ו'מפגרת', אני עדיין חושבת שיש לי כשרון מבוזבז. לא סתם הוצאתי לכם אש מהאוזניים.. לא מצטערת  על מילה אחת שיצאה לי מהפה. אני אמיתית ואני שמה פס. אתם חבורה של פחדנים...". כמו כן ניסתה למזער נזקים כאשר טענה, כי התכוונה בדבריה לערבים/מוסלמים מחבלים ולא לדרוזים ובדואים.

This is Eden Levi, an Israeli soldier, who appears to have gained quite the fan base (15 thousand likes and counting)...

Posted by Fady Yousef Khoury on Wednesday, October 7, 2015

לאחר מכן הגיבה לאתר "חורים ברשת":

"יש לי המון מה להגיד על זה אך קיים חוק שאוסר על חיילים להביע דעות פוליטיות ברשתות חברתיות, לא הייתי מודעת לחוק הזה ולכן כשגליתי הפוסט נמחק מידיית, לאו דווקא מתחרטת אך המלים שלי יצאו מהקשרם, כמובן שהתכוונתי לערבים משמע-מחבלים וטרוריסטים ושמאלנים קיצוניים שפועלים נגד צהל. וכמו כן גם ציינתי בפוסט שנלווה לתמונה שאני שונאת את מי שאחראי לשפיכת דמים. לא תיארתי לעצמי שזה ייצא מגדרות הקיר שלי והחברים שנמצאים לי בפייסבוק. אבל שוב, לא מתחרטת. הגיע הזמן שאנשים יתעוררו, אנחנו רק חוטפים על הראש ונהרגים פה אנשים הלא עוול בכפם, והעולם שותק, ואנחנו שותקים. מישהו צריך לקום לזעזע עולם שלם! חבל שבדרכים כאלה. בכל אופן, מה שלא נגיד ומה שלא נעשה אנחנו נצא לא בסדר. אז אני לא מתרגשת".

מתברר שכעבור כמה שעות דף הפייסבוק של לוי נחסם ולא ניתן להיכנס אליו.

בצה"ל התייחסו בחומרה לדברים שכתבה לוי וככל הנראה מתכוונים להעמידה לדין.

האם מלי בית הלחמי אמרה בתגובה: "אנחנו מכחישים הכול. הדברים לא נאמרו על ידי הבת שלי, הכול פוטושופ".