נושאת המטוסים האמריקאית "הורנט", שהוטבעה על ידי היפנים באוקטובר 1942 נמצאה אחרי שנים של חיפושים. על סיפונה היו בעת הטביעה 2,200 אנשי צוות ומהם רק 140 שרדו את קרבות היום בו טבעה.

ההורנט נמצאה על ידי קבוצה של חוקרים באוקיינוס הפסיפי, באזור בו טבעה במהלך קרב גוודלקנל האכזרי, הקרב שסימן את תחילת הניצחון של בעלות הברית על היפנים.


מדובר בתגלית שמרעישה את עולם החוקרים הימיים, ובכלל של חובבי ההיסטוריה. ספינת מחקר במימון פרטי היא שמצאה את הנושאת ולמרות השנים הרבות ש"בילתה" מתחת לפני הים, המצב בו נשמרה נחשב למדהים. סיפור שהוא לא פחות ממצמרר שהתחשב בעובדה שמדובר בקבר ימי הנמצא בעומק של 17,000 רגל.

בתמונות ניתן לראות את סוללות התותחים שהיו מוצבות על הנושאת, כשגם הצורה שלה נראית בברור. ניתן להבחין גם בשרידים של חלק ממטוסי הקרב ששקעו יחד איתה.

ההורנט היא נושאת מטוסים מסדרת יורקטאון שנבנתה ב-1939 ונכנסה לשרות באוקטובר 1941 , כך ששרדה רק שנה. עוד לפני שטבעה הספיקה לשגר מסיפונה מפציצים מסוג B-25 של כוח דוליטל המפורסם, במה שהיה ההפצצה הראשונה במלחמה על יפן. היא השתתפה גם בקרב מידווי, שם הצליחה להטביע ספינות יפניות רבות כולל סיירת, אולם הטייסות שעליה ספגו אבדות כבדות.

ההורנט השתתפה בקרב גוודלקנל יחד עם נושאת המטוסים אנטרפרייז, כשעל סיפונה 90 מטוסי קרב. במהלך הקרב היא נפגעה קשה מתקיפות היפנים אולם לא טבעה. ניסיונות לגרור אותה נכשלו וגם ניסיונות של צי ארה"ב להטביע אותה כדי שהיפנים לא יתפסו אותה נכשלו. בסופו של דבר היא הוטבעה על ידי משחתת יפנית.