כתב אישום כנגד בדואי שנכנס לשטחי האימונים של בסיס צאלים כשהוא רעול פנים ונוהג בלי רישיון על טרקטורון, סיכן את חיי החיילים, גרם לעצירת האימונים בבסיס והשליך אבנים לעבר החיילים.

לפני כשבועיים התרחשה דרמה של ממש בבסיס צאלים: שלושה צעירים בדואים רעולי פנים נכנסו לשטח האימונים כשהם רכובים על טרקטורונים והחלו להשתולל במקום במשך דקות ארוכות. באותה העת נערכו במקום אימונים של כמה יחידות מובחרות וכן של קורסי מפקדי פלוגות וגדודים. בעקבות כניסתם של הצעירים מהפזורה הבדואית לשטח האימונים הוחלט על הפסקת האימונים באופן מידי.

השלושה נתקלו במאבטחים ובחיילים שדרשו מהם לעזוב את המקום אבל הם סירבו ויידו לעברם אבנים. החיילים הזעיקו למקום את המשטרה. שוטרים ניהלו מרדף אחד השלושה באמצעות מסוק שהועלה לאוויר וניידות אבל הם הצליחו להימלט לאזור ביר הדאג' הסמוך.

כעבור זמן קצר נעצר צעיר בן 19 החשוד שהיה חלק מהמעורבים בהפסקת האימונים. "הם סיכנו את חיי החיילים וגרמו נזק כלכלי רב בעקבות הפסקת האימונים", העיד קצין בכיר בפני חוקרי המשטרה.

עו"ד יואב קישון מפרקליטות מחוז דרום הגיש היום כתב אישום נגד אחד הצעירים לבית משפט השלום בבאר שבע בגין עבירות של כניסה לשטח צבאי, מעשה פזיזות, הפרעה לשוטר, נהיגה ללא רישיון וביטוח והסתייעות באחרים לביצוע פשע.

לאור חומרת המעשים הפרקליטות דורשת להאריך את מעצרו של הצעיר עד לתום ההליכים ושוקלת להגיש נגדו תביעה אזרחית, על הנזק הכלכלי שגרם בהפסקת האימונים.

העבירות שמבצעים בדואים מהנגב בשטחי האימונים של צה"ל הם בעיה מתמשכת, כשבחודש יוני האחרון נרשמה תקרית חריגה במהלכה קצין צה"ל ירה לאוויר לאחר שכמה נהגים מהפזורה הורידו מהכביש את הרכב הצבאי בו נסע הכוח. מאז אירעו עוד מקרים רבים וחמורים של נהיגה פרועה וגניבות נשקים מהבסיס ושטחי האימונים.