מקרה חמור של חייל צה"ל ששיקר על נסיבות פציעה בגינה פונה לבית חולים. החייל הגיע היום בשעות הבוקר לבית החולים 'ברזילי' באשקלון לקבלת טיפול רפואי. הוא סיפר לצוות הרפואי כי התעמת עם פורץ שנכנס לביתו וכתוצאה מכך הפורץ ירה בו באקדח.

בעקבות הדיווח של החייל על מקרה חמור לכאורה בו פורץ חמוש נכנס לביתו וירה בו, הוקם צוות חקירה מיוחד בתחנת משטרת אשקלון, כדי לחקור את נסיבות האירוע. "ראינו בזה מקרה חמור מאוד", הסביר קצין משטרה.

חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי הגיעו לביתו של החייל וערכו סריקות במקום כדי לברר לעומק את נסיבות המקרה. החוקרים הגיעו למסקנה שלא היה פורץ בבית ושהכדור לא נורה מאקדח, אלא מרובה.

בבית החולים תחקר את החייל קצין חקירות, שציין בפניו כי גרסתו לפיה פורץ ירה בו במהלך מאבק ביניהם היא גרסה שאינה הגיונית. מה עוד שהקליע שנמצא בזירה היה של רובה ולא של אקדח.

תחילה החייל התעקש שאכן נורה על ידי פורץ אבל ככל שהחקירה התקדמה, הקצין הסביר לו שהגרסה שלו אינה מתיישבת עם הראיות שבידיהם ושכדאי שיספר את האמת.

החייל הודה לבסוף שהכדור נפלט מהנשק האישי שלו מהצבא ופגע לו בכתף. במשטרה חושדים שהחייל חשש כי מפקדיו ביחידה יעמידו אותו לדין באשמת משחק בנשק ולכן סיפר שפורץ ירה בו כביכול. בשלב זה, חוקרי משטרת ישראל העבירו את המשך הטיפול בפרשה למשטרה הצבאית החוקרת מצ"ח.