בסרטון תלת מימד שפרסמה לאחרונה חברת התעופה בל היא מציגה איך יהיה אפשר להשמיד מערכת הגנה אווירית S-400 מתוצרת רוסיה בעזרת מסוק חדש שהיא מפתחת וכטב"מים "מתאבדים" זעירים. כצפוי הסרטון זכה לתהודה גם בתקשורת הרוסית שם לא ממש אהבו את מה שראו.

ההדמיה היא של מסוק הקרב העתידי של בל, אינוויקטוס 260 שנחשף לראשונה לפני כחצי שנה. מדובר במסוק קרב בעל חתימה נמוכה שחמוש בתותח ובעל יכולת לשגר טילים ורקטות מתאי חימוש פנימיים.

בסרטון המסוק העתידי שיגר גם כטב"מים זעירים אותם יהיה ניתן להכווין למטרה כאשר המסוק מוסווה. נראה שכל מסק יוכל לראות כמה כטב"מים כאלו ואז להסתתר כשרק המכ"פ שמעל לרוטור מציץ ומכווין את החימוש.

הכטב"מים הזעירים משמשים בתרגולת הזו כסיירים שמאתרים את המטרה ואז המסוק פוקד עליהם להשמיד אותה. במקרה הזה המטרה היא סוללת S-400 רוסית שמגיחה אחרי דקה ועשרים בסרטון ובתרחיש המוצג לא יכולה להגיב משום שאינה מזהה את המסוק.

לאחר ההשמדה המסוק יכול להתקדם כאשר כטב"מים נוספים ששיגר עדיין באוויר ופותחים לו את הדרך, או להשמיד עם חימוש נוסף שיש עליו את מה שנשאר, תוך סיכון מינימלי.

מסוק העתיד שבל מפתחת יוטס על יד שני אנשי צוות, יש לו מנוע אחד ורוטור עם ארבעה להבים. הוא יכול להגיע למהירות של 370 קמ"ש ומבוסס על מערכת רוטור 525 של בל. למסוק גלאס קוקפיט הכולל מסכי מגע ואת מחשב מערכת 'טוס-על-חוט' לבקרת הטיסה יפתחו יחד בל וחברת קולינס.

מדובר במסוק שניתן להכניס למכולה או מטוס תובלה וכך להטיס אותו לכל מקום שצריך. טיסת הבכורה שלו אמורה להמריא לקראת חודשי הקיץ של השנה הנוכחית - 2020.