רוקיא חסן, העיתונאית שנרצחה על ידי דאע"ש (צילום: טוויטר)
"קדימה, תנתקו את האינטרנט". רוקיא חסן | צילום: טוויטר

כשהיא כותבת תחת שם העט ניסן איברהים, רוקיא חסן, עיתונאית צעירה מראקה שבסוריה, נהגה לעדכן באופן שוטף על החיים בעיר המוחזקת על ידי דאע"ש. חסן תיארה איך ראקה הפכה ליעד קבוע של הפצצות אוויריות של מדינות המערב ושל רוסיה. אנשי דאע"ש תפסו אותה והרגו אותה, וכך חסן הפכה ככל הנראה לעיתונאית האישה הראשונה שהוצאה להורג על ידי הארגון.

בפוסט האחרון שהעלתה לעמוד הטוויטר שלה, כתבה חסן בהומור שאפיין אותה: "קדימה, תנתקו את האינטרנט, יונת הדואר שלנו לא תתלונן", כשהכוונה היא כמובן להגבלת חופש הביטוי. לא ברור מתי נעצרה לראשונה העיתונאית הצעירה על ידי לוחמי דאע"ש, אך הפוסט האחרון הועלה לחשבון הטוויטר שלה במהלך חודש יולי האחרון.

דאע"ש כבר ביצע בעבר רצח אכזרי בקרב אלו שהעזו לשבור את השתיקה ולדווח או להעביר מידע לגורמים ביטחוניים על הנעשה בראקה. חלק גדול מאותם קורבנות שייכים לארגון האקטיביסטים "ראקה נשחטת בשקט", שחבריו נרדפו והוצאו להורג גם בטורקיה. בסרטון האחרון שפרסם דאע"ש, ובו מוצג ה"יורש" של ג'ון הג'יהאדיסט – פעיל בארגון דובר אנגלית רהוטה במבטא בריטי, הוצאו להורג חמישה גברים שהוכרחו להודות גם הם, בעבירות "ריגול". אחד מהגברים שהוצאו להורג, הודה כי התכוון לפתוח "קפה אינטרנט" בעיר.