אדוארד סנודן
חשף את המסמך הסודי. אדוארד סנודן | צילום: Laura Poitras / Praxis Films, ויקיפדיה
הסוכנות האמריקאית לביטחון לאומי (NSA) ריגלה אחר הרגלי צריכת הפורנו של אנשי איסלאם קיצוניים שהוגדרו על ידיה כמי שמטיפים להקצנה דתית, במטרה לפגוע באמינותם ולהציגם כצבועים. כך חושף מסמך סודי של הסוכנות שהוכן באוקטובר 2012, והודלף על ידי העובד לשעבר, אדוארד סנודן. המסמך, שפרסם אתר ה"הפינגטון פוסט" האמריקאי, מציג שש "מטרות" מוסלמיות כדוגמה ומופת לאופן בו ניתן לזהות נקודות תורפה אישיות באמצעות מעקב אלקטרוני ולנצלן לצורך פגיעה באמינותו, בשמו הטוב ובסמכותו של גורם המטרה.

"דו"ח מעקב אלקטרוני קודם בנושא ההקצנה הדתית, מעיד כי סמכותם של מטיפים להקצנה דתית נפגעת במיוחד כאשר התנהלותם האישית אינה תואמת את התנהלותם הציבורית. כמה מנקודות התורפה שלהם, כשהן נחשפות, מעמידות בספק את מסירותו של המטיף למטרות הג'יהאד, מה שמוביל לביזוי או אובדן סמכותו".

בין הדוגמאות שמציג המסמך הסודי לנקודות התורפה המדוברות, מופיע גם: "צפייה בתכנים מיניים ברשת או שימוש בשפה מינית בוטה כשהם מתקשרים עם בחורות צעירות ובלתי מנוסות" ושימוש בחלק מהתרומות שהם מקבלים לצרכיהם האישיים. יש לציין כי אף אחד מששת האנשים שהיו תחת המעקב של NSA לא הוגדר במסמך כמי שהיה מעורב באירועי טרור. אחד מהם גם מתואר כתושב או אזרח אמריקאי.

על המסמך חתום מנהל הסוכנות לביטחון לאומי ובין הנמענים שמחוץ ל-NSA מופיעים בכירים במחלקת המשפטים והמחלקה המסחרית של הממשל האמריקאי והמנהל לאכיפת חוקי הסמים.

אין תמונה
המסמך המדובר. מתוך אתר ה-Huffington Post