אילסוטרציה (צילום: חדשות 2)
הסרטון עבר בווטסאפ בין כולם (אילוסטרציה) | צילום: חדשות 2

באירוע חמור שאירע לפני כשנתיים בבסיס חיל הים הצפון הארץ, חייל ותיק קיים יחסי מין עם חיילת, בעוד שחברו מצלם את המעשה ללא ידיעתה. מכתב האישום שהגישה נגדם הפרקליטות הצבאית לבית הדין הצבאי של חיל הים, עולה שהחייל שצילם גם הפיץ את הסרטון באמצעות ווטסאפ בקרב עשרות החיילים ביחידה.

הסרטון הפך לשיחת היום בבסיס, ובשלב מסוים הדבר נודע לחיילת, והיא הגישה תלונה במצ"ח. "החיילת היתה בהלם ממה שעשו לה. פרצה בבכי. חשה מושפלת מאוד", סיפר גורם צבאי, "זה מעשה חמור מאוד".

בעקבות תלונת החיילת חוקרי מצ"ח פתחו בחקירה ושני החיילים המעורבים נעצרו. השניים אמנם קשרו את עצמם לפרשה, אך טענו שלא היו אלה שהפיצו את הסרטון בפועל ושהם רק קיבלו אותו, כמו כל החיילים. הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום נגד שניהם, אשר ייחס לאחד מהם עבירה של פגיעה בפרטיות ולשני התנהגות שאינה הולמת.

השבוע הפרשה הגיעה לסיום בבית הדין הצבאי של החיל, כאשר נחתם הסדר טיעון בין פרקליטי החיילים לתביעה הצבאית, זאת עקב קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק ובגלל הזמן הרב שחלף מאז ביצוע העבירה. על פי ההסדר, החיילים הודו במעשים שיוחסו להם והתביעה הצבאית הבטיחה שלא למצות איתם את מלוא חומרת הדין.

בית הדין הצבאי גזר על החייל שצילם את הסרטון 30 ימי מאסר בפועל, חודשיים על תנאי, קנס של 2,000 שקל והורדה מדרגת סמל לטוראי. כמו כן חויב הנאשם בתשלום פיצוי של 4,000 שקל לחיילת המתלוננת. על החייל השני נגזר עונש קל עוד יותר: ארבעה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 2,000 שקל, הורדה לדרגת טוראי ופיצוי של 4,000 שקל למתלוננת.