"היא פתחה את החלון, הוציאה אצבע משולשת וצעקה לעברי 'משתמט' עם עוד ברכה על כך שאני יכול ללכת מהמדינה שלנו. הייתי בהלם, דבר כזה עוד לא קרה לי".

במילים הללו שחזר הבוקר (ראשון) ישראל הירש, קצין במילואים תושב הוד השרון את התקרית שאירעה בצהרי יום שישי האחרון.

הוא היה בדרכו לערוך קניות בקניון בעיר, בזמן שאישה אלמונית הגיחה עם רכבה ופגעה בו, כמעט פיזית אך בעיקר בגידופים מכוערים, לדבריו.

"לא הספקתי לזהות מי זו הייתה", שחזר הבוקר הירש. "אני חושב שחטפתי קללות רק מעצם היותי חרדי. להערכתי היא חשופה לאיזושהי הסתה פוליטית, זה מה שגרם לה לנהוג ככה".

הירש העלה לרשת סרטון ובו סיפר על התקרית המקוממת, סיפר על היותו איש מילואים והביע תקווה ליותר סובלנות בחברה הישראלית. "ספונטנית שלפתי את הטלפון", התייחס לסרטון שצילם והפך ויראלי.

הקצין החרדי ספג קללות וכמעט שנדרס (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת12)
ישראל הירש במהלך שירותו הצבאי | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת12

"שירתי בצנחנים", סיפר על שירותו הצבאי, "יצאתי לקורס קצינים וכיום אני קצין במילואים ביחידה מיוחדת וגם משמש כרב צבאי, עושה עשרות ימי מילואים בכל שנה".

הירש נשאל אם ספג הקטנות גם מחרדים על שירותו בצה"ל וטען כי לא היו מקרים רבים כאלו. "אני מקפיד לא ללכת על מדים בריכוזים חרדיים, מכבד את גישתם", הסביר, "המסר שלי הוא שצריך לשמור על שיח מאחד ומכבד, משני הצדדים".

בניגוד לדעה הרווחת בציבור הישראלי, חרדים משולבים כיום בצה"ל במגוון תפקידים. במערך הלוחם ניתן למנות יחידות כמו גדוד נצח יהודה החרדי, אך גם בחטיבות החי"ר צנחנים וגבעתי ישנן פלוגות ייעודיות בהן משרתים לוחמים חרדים.

באגף המודיעין ישנה גם כן תוכנית שמשרתיה מוצבים בתפקידים טכנולוגיים משמעותיים ועושים עבודה שתוכנה מסווג.