חיילות המשרתות כבקריות שליטה ימיות (בק"שיות) בבסיס חיל הים באשדוד טוענות ליחס משפיל מצד המפקדים שלהן בבסיס. לטענתן של החיילות במשך חמישה ימים לא סופק להן נייר טואלט וכשהעלו את הנושא בפני המפקדים הם השיבו שעל החיילות להפסיק לבזבז נייר. רק לאחר פניית mako לצה"ל סופק נייר לחיילות.

בני משפחה של אחת הבק"שיות סיפרו ל-mako כי אמרה להם: "בהתחלה חשבתי שזו בדיחה אבל אחר כך התברר שזה רציני לגמרי, המפקדים טוענים שאנחנו מבזבזות נייר טואלט. פנינו אליהם שוב ושוב והם אמרו שאנחנו צריכות להפסיק לבזבז".

במשפחתה של חיילת אחרת הוסיפו: "היא סיפרה שכמעט שבוע הן לא קיבלו נייר ושחיילות ביחידה מביאות מהבית או קונות בסופר. ממש משפילים אותן. לדעתנו המפקדים לא היו מעזים לבקש מחיילים גברים לא לבזבז נייר טואלט". יש לציין כי בבסיס משרתות עשרות בק"שיות.

חיילת שהשתחררה לא מזמן משירות כבק"שית בבסיס, טוענת כי מדובר בבעיה מוכרת שם. "גם בתקופה שלנו, איך שהיה מגיע נייר כולן היו מתנפלות, לוקחות ומחביאות בארונית שלהן מחשש שיגמר, כי בשירותים של הבק"שיות תמיד לא היה נייר וצריך היה 'לגנוב' משירותים אחרים".

החיילות הנחשבות לתומכות לחימה, מחולקות למשמרות וסוגרות שבתות בבסיס, סיכמו: "אנחנו עובדות מסביב לשעון כדי לשמור על ביטחון המדינה והמפקדים ביחידה מתחשבנים איתנו על נייר טואלט? לא ביקשנו הטבות מיוחדות, רק לקבל דבר חיוני".

אחרי פניית mako לצה"ל בנושא  ולאחר שפוסט באותו עניין עלה גם לעמוד הפופולארי "חיילים מצייצים", עדכנו בצבא כי לחיילות שלא קיבלו נייר טואלט במשך חמישה ימים סופק נייר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:

"הנושא טופל עם פנייתה של החיילת למפקדיה בנושא מחסור בנייר טואלט והחוסר הושלם באופן מידי".

תא שירותים צבאי (צילום: ללא)
הצבא העביר תמונה של נייר שסופק, החיילות טוענות שלקח 5 ימים | צילום: ללא