רגע לפני ההתפרצות הגדולה של הקורונה בארה"ב, נערך בבסיס נליס תרגיל "רד פלאג" השנתי בהשתתפות למעלה ממאה כלי טיס מארה"ב ומדינות נוספות. בתיעוד לא שגרתי שיצא מהתרגיל, תועדו זוג מטוסי F-15E של חיל האוויר האמריקאי כשהם מדמים תקיפה גרעינית עם דמה של פצצה גרעינית המדויקת והמתקדמת ביותר של ארה"ב.

מטוסי הקרב תועדו על ידי "ספוטרים" ככל הנראה בעת שהיו בטיסת ניסוי לבחינת הפצצה, "אינרטית" מסוג B61-12פצצה אינרטית זהה לפצצה האמיתית ביכולות התקשורת בין המטוס לפצצה ובהתנהגות שלה אחרי ההטלה, חוץ מהחלק של הפיצוץ. על כן היא מאפשרת סימולציה טובה לאנשי הצוות.

B-61 זו הפצצה הגרעינית העיקרית של ארה"ב. היא נכנסה לשירות בסוף שנות ה-60 ומאז פותחו מהסדרה הזו מספר דגמים. מוד 12 (B61-12) הוא הדגם המתקדם ביותר של הפצצה הגרעינית שיכנס לשירות כבר במהלך החודשים הקרובים. 

 

מדובר בפצצה מדויקת בעלת הנחיית GPS עם אפקט של 300 עד 50,000 טון TNT. לצורך ההשוואה, העוצמה של פצצת האטום הראשונה שהוטלה על יפן הייתה רק רבע מזה. חלק מהעוצמה שלה נמצא גם ביכולת לחדור לעומק האדמה לפני הפיצוץ וכך להשמיד גם מבנים הנחשבים למוגנים מפני פצצות גרעיניות

ארה"ב מתכננת לבנות כ-400 עד 500 פצצות מהסוג הזה אותן ניתן יהיה להטיל ממטוסי F-15, מטוסי חמקן F-35 וגם B-2 והמפציץ העתידי B-21. בעבר היו כבר מספר ניסויים עם פצצת דמה אינרטית שבוצעו ממטוסי F-15 ו- F-35 שהטילו בהצלחה את הפצצה שפגעה במרחק של פחות מ-30 מטרים מהמטרה, מרחק אפס במושגים של פצצה גרעינית.

חיל האוויר האמריקאי לא התייחס לדיווחים ולא ברור האם מדובר בטיסת ניסוי באמת, או משימה במסגרת תרגיל רד פלאג. במידה והדיווחים אכן נכונים והמטוסים האלו מסוגלים לשאת נשק גרעיני באופן מוכח,הדבר עשוי להעיד גם על חילות אוויר אחרים שמפעילים אותם.