לוחמי גדוד 77 מחטיבה 7 בחיל השריון סיימו לאחרונה קו מבצעי עמוס ומורכב בגזרת עזה. במשך תקופה ארוכה ליווה צוות מיוחד את הלוחמים ותיעד אותם בהכנות לפעילות המבצעית, ברגעי הסלמה וביציאות להפוגה בבית.

הפרק הראשון בסדרה שנוצרה מתוך אותו תיעוד, עורך היכרות ראשונה עם הלוחמים – כולל אחד המפקדים שלהם בשם יניק שבכלל לא רצה להיות שם. "הרגשתי קצת באסה, כי כולם הולכים להיות חי"רניקים שזה הכי קרבי", הוא מספר על התחושה הראשונה כשהתגייס לשיריון ועל הדרך שעבר משם ועד לפיקוד על לוחמי שריון בעזה.

בין הלוחמים מובא גם סיפורו של חייל בודד – פנחס, שבארה"ב בכלל קוראים לו ג'ראד. הוא השאיר מאחור את המשפחה, החברים ועלה ארצה בלי שידע מילה בעברית. כאן, אומץ על ידי משפחה מעוטף עזה ולא סתם משפחה – של חבר שהכיר את אביו של פנחס כשזה היה תלמיד ישיבה – ושמר איתו על קשר מעל ל-40 שנה.

התיעוד מלווה את פנחס ביציאה לבית המשפחה המאמצת בעוטף, שם הם מספרים מקרוב על השינוי שחל בו מאז ההחלטה להתגייס ("אמרתי לאבא שלו – זה לא הילד שאתה זוכר מאמריקה") והתחושה שמלווה את הלוחם עצמו כשהוא מגן על הבית, בצורה הכי ממשית שיכולה להיות. הכי קרוב עם הלומים שמגנים על הגבול הרחוק - צפו בפרק הראשון בסדרה: