מיכאל שקולניק וארבעה מחבריו ישבו אמש בסלון ביתו בשכונת שפירא בתל אביב ושרו שירי זיכרון בליווי נגינה בגיטרה ופסנתר. בשעה 23:55 הגיעו לדירה שני שוטרים שנקראו למקום על ידי אחד השכנים שטען כי שקולניק וחבריו מרעישים בניגוד לחוק לאחר השעה 23:00.

"שרנו בשקט שירי זיכרון", משחזר שקולניק בשיחה עם mako, "לא הפרענו לאיש, לא עשינו שום מסיבה המונית מרעישה. היינו חמישה חבר'ה בסלון. לא הרעשנו בכלל".

לדבריו, אם השכן שמיהר להזמין משטרה היה מבקש מהם להפסיק, הם היו עושים זאת מיד. "אף אחד לא העיר לנו על השירה והנגינה לפני שהמשטרה הגיעה. אנחנו בני 30 פלוס, ממש לא ילדים ויודעים איפה עובר הקו הדק בין שקט לרעש. הסברנו את זה לשוטרים, שבסך הכול ניגנו בשקט, שלא הרעשנו ולא הפרנו שום תקנות. השוטר יכול היה לבקש יפה שנפסיק ובזה היה נגמר".

אך ההסברים של שקולניק וחבריו לא סיפקו את השוטרים, שרשמו להם קנס של 350 שקלים בגין הפרת תקנות הגבלת רעש. "איפה שיקול הדעת של השוטרים?", מתרעם שקולניק, "לא הפרנו שום תקנות ולא הייתה שום מוסיקה מרעישה. ניסינו להסביר את זה לשוטר אבל הוא היה בשלו. אמר שנערער על הדו"ח בבית המשפט".

"אם היינו מרעישים סבבה הוא צודק אבל לטעון בעלמא שהפרנו לשכן להתאבל ביום הזה זה עוד יותר מוזר. אותו שכן במקום להתקשר למשטרה היה מבקש היינו מפסיקים לנגן בשקט. הייתי מצפה משוטרים במדינה להפעיל שיקול דעת ועוד יותר דווקא יום הזיכרון", הוסיף שקולניק. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה אודות רעש שהגיע מאחת הדירות בשעת לילה אחר חצות, איתרו השוטרים את הדירה ורשמו דו״ח כדין לאחר שהסבירו לבעלת הדירה את מהות העבירה".