הגדס
צילום: דובר צה"ל, חדשות

תגובת ראש הממשלה לדברי של מגישת הטלוויזיה והדוגמנית רותם סלע חצו מזמן את גבולות הדיון בין השניים שהפך לשיח רחב וחוצה קהלים. בעקבות הדיון שנוצר כתב חייל לשעבר בשם בר ארזוני פוסט נוקב, בו הוא מבקש לשנות את השיח בין יהודים וערבים, שעם חלקם שירת בעצמו בצבא.

"רותם סלע אמרה שצריך להתייחס לאנשים כשהם קודם כל בני אדם, לפני מוצאם, והקרנבל פה התחיל", כתב בר בפוסט שלו. "אז ביבי, אני לא רותם סלע, אני לא מגיש טלוויזיה ואני אפילו לא שמאלני, אני סופר ימני, הצבעתי לך בפעם הקודמת והפעם לא אצביע לך כי לדעתי אתה לא ימין", עד כאן התייחס לדעותיו הפוליטיות.

אחר כך סיפר בר כי שירת בצבא: "3 שנים ויום ומכל הלב", כפי שהעיד על עצמו, לצד חברים דרוזים, בדואים ואפילו מוסלמים שאינם בדואים. "אתה באמת רוצה להגיד לי שאין להם זכות קיום במדינה שלי?", הוא הפנה שאלה לראש הממשלה כביכול. "אנשים שלא פעם ולא פעמיים יכלו למות בזמן שהם מגנים על המדינה? מה הם נראים לך, שכירי חרב? התגייסו בשביל ה1500 שקל בחודש?".

יש לציין כי בצה"ל משרתים חיילים מוסלמים, גם בגדוד הסיור הבדואי אבל גם ביחידות צה"ל השונות כמתנדבים ובמגוון תפקידים כולל ביחידות קרביות. "הם אוהבים את המדינה לא פחות ממני וממך, הקריבו בשבילה בני משפחה, ולעיתים את השפיות שלהם עצמם", הוסיף אותו חייל לשעבר בהתייחס אליהם. "אז נכון, זו מדינת העם היהודי, אין ספק וטוב שכך. אבל מערכת הבחירות הזו יצאה מכל החורים עם השנאה והפילוג שהצלחתם (מימין ומשמאל) ליצור בעם ובמדינה".

"אדם שהתגייס לצבא, נשבע אמונים, הקדיש את השנים הכי יפות מחייו למדינה - אבל הוא לא יהודי אז הוא לא שווה. לכל החברים מהצבא ולא מהצבא - הדרוזים הנוצרים המוסלמים, אני אוהב אתכם גאה בכם ובעזרת השם יהיה פה יותר טוב. אני יהודי גאה, ואדם גאה בחברים שלי היהודים והלא יהודים, גאה בעם שלי וגאה במדינה שלי, בהנהגה שלה - קצת פחות", חתם החייל את הפוסט שלו.

שלא במפתיע הוא ספג עשרות תגובות פוגעניות לאחר פרסום הפוסט, אבל בשיחה עם mako פז"ם הבהיר: "מה שניסיתי להעביר זה שהשיח שלנו מידרדר בעקבות מערכת הבחירות. בגלל זה בעצם עניתי לכל מי שהגיב, כדי להעביר את זה בעצמי. זה באמת לא פוסט נגד ביבי או נגד רותם וחשוב לציין שזו דעתי האישית בלבד", סיכם בר.