שנת 2020 הייתה מאתגרת, קשה ומורכבת מהרגיל גם בצה"ל. זה הורגש היטב גם בחנויות רשת "כוורת" המפעילה כ-300 נקודות מכירה בבסיסים וביחידות צה"ל ברחבי הארץ, שם תוגבר מערך האונליין כדי לאפשר לחיילים לרכוש מוצרים וגם לקבל חבילות מבני המשפחות בהתאם להנחיות.

לקראת סיום השנה ולכבוד פתיחת גיוסי נובמבר-דצמבר 2020 אותם מציינים ב-'צו 12' – יום שידורים מיוחד בקשת 12, גם ברשת סיכמו את השנה שעברה עליהם עם כמה נתונים מעניינים.

מפרוץ משבר הקורונה בישראל ועד סוף חודש אוקטובר מדווחת הרשת על 43,501 חבילות שנשלחו לחיילים בבסיסים, עליה של פי 8 בהזמנות מאתר כוורת אונליין בתקופה המקבילה בשנה הקודמת 2019.

בזמן שעל אזרחי המדינה הוטל סגר חיילי צה"ל היו בעוצר יציאות מהבסיסים ובין העוצר הראשון לשני נרשמה עליה במשלוח החבילות, מ-11,566 אלף חבילות לכמות של 14,357. לפני סגר פסח נרשמה ההזמנה הגדולה ביותר באתר על סך של 3,634 שקלים.

המוצרים הנרכשים ביותר ברשת היו:

במקום השביעי דוריטוס

במקום השישי חולצות טי שירט

במקום החמישי קליק בשקית

במקום הרביעי גרבי צבא

במקום השלישי עוגיות אוראו

במקום השני במבה

במקום הראשון מגבונים

לשם השוואה, בשנה שעברה את שלושת המקומות הראשונים תפסו משקאות קוקה קולה השונים ומים מינרליים. מחלקות המתוקים והמלוחים בחנויות שבבסיסי צה"ל נותרו המובילות כמו בשנה שעברה, כשאחריהם מחלקת הטואלטיקה היתה המבוקשת ביותר והחליפה את מחלקת המשאות הקרים שהיתה מבוקשת ב-2019.

כוורת (צילום: יחסי ציבור)
אוכלים יותר ושותים פחות. חנות כוורת | צילום: יחסי ציבור

עוד מציינים ברשת כי 70 אחוז מהחבילות נשלחו לאזור דרום כשהבסיסים שמככבים בראש הרשימה הם הבסיסים המרוחקים סיירים ו-שיזפון. בבסיס האימון החטיבתי של גבעתי נרשם סיפור מעניין.

חייל שהתגייס לחטיבה ולא יצא זמן הביתה היה שבוז מאוד ואבא שלו רצה להעביר חבילה מהיום למחר כדי לשפר את מצב רוחו. הוא קיבל את הטלפון של נירה, מנהלת המרחב ברשת וזו דאגה באופן אישי לקחת את החבילה עד לחייל.

בימים האחרונים אותו חייל סיים מסע כומתה ואביו התקשר לנירה כדי להודות לה באופן אישי ואמר לה: יש לך חלק גדול ב"ניצחון" על המשבר שעבר על בני.

"מההנהלה ועד אחרון העובדים נרתמנו למאמץ בתקופת הסגר". ציין צביקה גולדנברג מנכ"ל רשת כוורת של יחד למען החייל. "ארזנו עשרות אלפי חבילות, עבדנו מסביב לשעון כולל שישי ומוצ"ש כדי לעמוד בפרץ ההזמנות".

"העבודה הזו שווה בדיוק בשביל אותם הרגעים בהם רואים את החיוך על פניהם של חיילים במקומות הכי נידחים מתרגשים עם קבלת חבילה שהיא למעשה חיבוק וחיזוק מהבית", סיכם המנכ"ל.

מבצע ארטיק (צילום: יחד למען החייל)
בסוף החבילות הן חיבוק וחיזוק מהבית לחיילים | צילום: יחד למען החייל