זה קרה לפני כחצי שנה. לוחם וחברו ליחידה ניהלו ביניהם דין ודברים במגורים שגלש לוויכוח חריף. בשלב מסוים התעצבן אחד מהם, לקח לידין את רובה ה-16-M שלו, דרך וכיוון אותו לעברו ממרחק של שני מטרים.

"פחדתי שהוא יירה בי בטעות. ביקשתי שיוריד את הנשק", סיפר החייל לחבריו, "הוא דרך את הנשק שלוש פעמים ואז נפלט כדור מבית הבליעה".

זמן קצר לאחר מכן אירע אירוע דומה וחמור לא פחות. הלוחם היורה התווכח עם חייל אחר שנכנס לחדר. הוא כיוון לעברו את הנשק באותה צורה. החייל ביקש ממנו להוריד את הנשק ולהרחיקו מפניו. בעודו דורך את הנשק נפלט כדור מבית הבליעה.

חיילים שהיו עדים למקרים החמורים הללו דיווח למפקדם וזה העביר את הטיפול בעניין למצ"ח (משטרה צבאית חוקרת). "זה יכול היה להסתיים באסון כבד ולא היה רחוק מכך", טען גורם בבסיס.

החייל נחקר במצ"ח ולא הכחיש את העובדה שכיוון את נשקו לעבר החיילים. הוא נעצר והפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי של פיקוד המרכז.

בהליך עצמו שהסתיים לאחרונה, התביעה הצבאית חתמה על הסדר מקל מאוד עם החייל לפיו ייגזרו עליו 48 ימי מאסר בלבד ולא כמה חודשים כנהוג במקרים כאלו. זאת לאור נסיבות חייו הקשות והעובדה שהומלץ לפטור אותו משירות צבאי לאור מצבו הנפשי.

שופטי בית הדין הצבאי ציינו בגזר הדין, כי הסדר הטיעון מקל עם הנאשם וחריג ברמת הענישה, אבל החליטו לאמצו לאור נסיבות חייו. השופטים גזרו עליו 48 ימי מאסר ושלושה חודשי מאסר על תנאי.