כוחות מיוחדים ומטוסי קרב יצאו למתקפה רחבה באזור, בהם כוחות של איראן. ימים אחרי שמשרד ההגנה הטורקי הכריז על מבצע "ציפורן העיט", תקיפת הכורדים בעיראק על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר, הם הכריזו ביום רביעי השבוע על מבצע המשך, "ציפורן הטיגריס".

מאחורי השם המפוצץ הזה עומדת כניסת כוחות מיוחדים של הצבא הטורקי לצפון עיראק ולחימה נגד מחתרת ה-PKK הכורדית. הטורקים שלחו לשטח את "פיקוד הכוחות המיוחדים" ובשמם המוכר יותר כומתות הבורדו, יחידת קומנדו שהוקמה ב-1992 וניתן להקביל אותה לכוח דלתא האמריקאי או SAS הבריטי איתם התאמנו בעבר.

צוותים של היחידה פועלים נגד הכורדים כל הזמן, גם בסוריה. כעת ההערכה היא שטורקיה שלחה כמה מאות לוחמים מהיחידה הזו  לצד צוותים מיחידת SAT, הקומנדו הימי של טורקיה וגם צנחנים שבדרך כלל מבצעים את החיפויים והסיוע ליחידות המיוחדות.

לצד המבצע הטורקי - וישנן טענות שלא במקרה - יחידות תותחנים ומטוסי קרב של משמרות המהפכה מנהלים בימים האחרונים סדרה של מבצעים וירי נגד הכורדים. "חיל האוויר הטורקי ומשמרות המהפכה האיראניים הפציצו את הכפר אנא, השייך למחוז חג'י", פורסם בכלי תקשורת עיראקים. עוד טענו שם כי מטוסי סיור ומודיעין איראנים, הכווינו נגד הכורדים אש ארטילרית כבדה.

הכורדים מצדם דיווחו שהם משיבים באש לכיוון הטורקים והאיראנים ושהצליחו לגרום להם לאבדות. יש לציין שלכורדים ניסיון ארוך שנים בלחימה נגד הטורקים וגם מול האיראנים. על פי פרסומים זרים מי שסייעה בעבר לכורדים באימונים היא ישראל.

מטוס הקרב
מטוס קרב של איראן. דיווחים על תקיפה בעיראק | צילום: linceanalista@Twitter