אחרי 40 שנות שירות גם ראש המטה הכללי, רב אלוף גדי איזנקוט, סוף סוף משתחרר מצה"ל. ביום שלישי יעביר באופן רשמי איזנקוט את שרביט הפיקוד למחליפו אביב כוכבי שיועלה לדרגת רב אלוף. רגע לפני, גם ברשתות החברתיות ציינו (או יותר נכון צייצו) בימים האחרונים את סיום הכהונה בכמה פוסטים כנים, מפרגנים וגם כאלה שמבקשים להכניס קצת הומור בשיח הגנרלים.

הקרב האחרון?
בדרך כלל השבת האחרונה בבסיס מוקדשת לפריסה וסרטון פרידה, אבל כשמדובר במפקד הצבא הצרכים המבצעיים קודמים כנראה להסתחבקויות. העיתונאי יואב לימור (קשת 12 ו"ישראל היום") דיווח על ערב שבת האחרון של איזנקוט במדים.


מדווח תאילנד
הרמטכ"ל עסוק כבר אמרנו, ככה שטופס טיולים הוא בטח משהו שלא פשוט למצוא זמן כדי לעשות אותו. בטח אחרי 40 שנה בצה"ל שבו בוודאי אוגרים לא מיד ציוד צבאי. אז בעמוד הפייסבוק הרשמי של צבא ההגנה לישראל גייס למשימה את אושיית הרשת מלך זילברשלג כדי שיוריד למפקד משימה אחת מהרשימה.

גולנצ'יק או לא?
גדי איזנקוט מזוהה מאוד עם חטיבת החי"ר המפוארת בה צמח, אבל גולש חד אבחנה שם לב לפרט אחד שקצת לא מסתדר במהלך סיבוב הפרידה של הרמטכ"ל. 


רפי מקנא בגדי
כמו גדי איזנקוט, גם מגיש הטלוויזיה הוותיק יסיים את תפקידו אחרי שנים ארוכות. רק שבמקרה של רפי רשף ההתחלה החדשה והרשמית תגיע כבר השבוע, כשיעבור להגיש תוכנית חדשה בערוץ קשת 12. מה שהוביל את רשף שידוע בסגנון הרציני שלו, קצת להתבדח. 


אחוות אלופים
עוד אחד שלקח את סיום תפקידו של הרמטכ"ל בהומור הוא פרשן האיגרוף רם גלבוע, שמצא לא מעט דמיון בין רב האלוף הישראלי לאלוף בכמה קטגוריות של היאבקות UFC, דניאל קורמייה. לשיפוטכם.


הגברת הראשונה נפרדת מהחייל מספר 1
רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, פרסמה פוסט מרגש ובו נפרדה במילים חמות מהרמטכ"ל. ריבלין כתבה על הקשר המיוחד שנרקם בין הזוגות וסיפקה הצצה לדמותה של אשת הרמטכ"ל היוצא חנה איזנקוט, איתה כך מסתבר היה לה חיבור מיוחד.