רס"ר עומרי עמרוסי, חוקר בתחנת משטרת אופקים נתקל ביום רביעי שעבר במקרה שנגע לליבו במיוחד. לחדרו בתחנה נכנסה אישה כבת 62 כשהיא על סף דמעות וסיפרה לו שכאשר הייתה בבדיקה במכון רפואי מישהו גנב את ארנקה שהכיל 1,200 שקל במזומן.

התברר שמדובר באישה ערירית המתקיימת מקצבאות והכסף מיועד לתשלום החשבונות שלה ולרכישת מזון. "במשך שבועות אספתי שקל לשקל כדי לשלם", סיפרה האישה בעצב, "עכשיו גנבו לי את הארנק עם הכסף".

עמרוסי הבין שהוא חייב לפעל במהירות. הוא שלח שוטר סיור למרכז הרפואי בו שהתה האישה וביקש ממנו לבדוק במצלמות האבטחה מי גנב את הארנק. "הוא עדכן שמדובר במצלמות שמשדרות בשידור חי ולא מקליטות", שיחזר החוקר בשיחה עם mako. "השוטר חיפש במקום ומצא את הארנק, אבל בלי הכסף".

החוקר עמרוסי (צילום: אלון חן)
"הסיפור שלה נגע ללב של כל שוטרי התחנה". החוקר עמרוסי | צילום: אלון חן

כשהבין שזה המצב, עמרוסי שלח הודעה לקבוצת הוואטאספ של שוטרי התחנה, בה סיפר על המקרה של האישה שנגנב ממנה כספה, שהיה מיועד לתשלום החשבונות. "הסיפור שלה נגד מאוד לליבי. היה ברור שאני לא נותן לה לצאת מהתחנה בלי חיוך".

בקבוצת הוואטסאפ החליטו להרים את הכפפה. "השוטרים שלנו אוהבים לסייע לקהילה וכל אחד תרם כפי יכולתו. בסך הכל אספנו עבורה 1,400 שקל, כשבמשמרת השנייה ראו גם כן את ההודעה ששלחתי והחליטו לתרום עוד מאות שקלים. זה היה מרגש לראות את כולם נרתמים לסייע לה".

כמה שעות לאחר מכן, רס"ר עמרוסי ניגש לביתה של האישה ומסר לה מעטפה עם סכום של 1,400 שקל במזומן. "אני לא יודעת איך להודות לך ולשוטרים. אני בהלם, מתרגשת מאוד. תודה רבה לכם. כבר הייתי במצב רוח לא טוב כשאני לא יודעת מאיפה אשיג את הכסף לשלם את החשבונות. אתם מלאכים", הודתה האישה לשוטרי התחנה.

הקניות שערכו עבור האישה (צילום: אלון חן)
לא הסתפקו באיסוף הכסף ורכשו מזון. השוטרים | צילום: אלון חן

החוקר הבחין שבביתה של האישה חסרים מוצרי מזון רבים ויחד עם שוטרת השח"ם זיו קטני הם מיהרו לסופרמרקט ורכשו עבורה מוצרי מזון במאות שקלים. "אחרי שמסרתי לאישה את הכסף היו שוטרים נוספים שתרמו עוד כמה מאות שקלים אז החלטתי שבכסף הזה נקנה לה מה שהיא צריכה הביתה. ניגשנו לסופר ומילאנו עגלה מלאה בכל טוב", ציין עמרוסי בסיפוק.

"המבט בעיניה גרם לי להבין שעשינו מצווה גדולה. לא פעם שוטרי התחנה שלנו הופכים עולמות כדי לסייע לנזקקים וגם הפעם כולם כאיש אחד באו וגרמו קצת נחת לאישה שלא הכירו. זה מחמם את הלב". סיכם השוטר.