מהומות בבית שמש (צילום: דוד שלג)
"הפעם זה עבר יחסית בשלום, בפעמים הבאות זה עלול להסתיים אחרת". השוטרים בבית שמש | צילום: דוד שלג

שוטרי משטרת בית שמש הותקפו בעת שהגיעו למסור צו צבאי לבדיקות רפואיות לאברך. זאת, לאחר שעשרות אברכים תושבי השכונות החרדיות בעיר קיבלו באחרונה צו ראשון להתייצבות בלשכת הגיוס הצבאית.

האברכים קיבלו הוראה חד משמעית מהרבנים שלא לשתף פעולה עם רשויות הצבא ולא להתייצב ללשכות הגיוס, גם במחיר של ישיבה ממושכת בכלא.

מדיווח שהעביר ל-mako דוד שלג באמצעות אפליקציית skooper, היום בצהרים הגיעו כמה עשרות שוטרים מתחנת משטרת בית שמש בפיקודו של מפקד התחנה, סנ"צ דוד שמש, כדי להגיש צו ראשון לצעיר חרדי המתגורר ברחוב חזון איש שבשכונה החרדית "נחלה ומנוחה" בבית שמש.

קבלת הפנים לה זכו השוטרים ממאות תושבי השכונה החרדית לא הייתה מלבבת במיוחד. התושבים בשכונה חסמו את דרכם של השוטרים ומנעו מהם במשך דקות ארוכות כל ניסיון לאתר את הצעיר ולמסור לידיו את הצו. "מבחינתנו זה ייהרג ובל יעבור, לא תיכנסו לשכונה. גם אם נשב בכלא שנים רבות", הבהירו כמה חרדים לשוטרים וקראו קריאות בגנות כוונת המדינה והמשטרה לגייס את החרדים.

השוטרים ניסו לפרוץ את הדרך לביתו של האברך, אך התושבים היו נחושים יותר והתגודדו סביבם. בשלב מסויים, הוזעקו כוחות נוספים של שוטרים שלאחר מאמץ רב הצליחו לפלס את דרכם לעבר האברך ולמסור לידיו את הצו הראשון. במשטרה חוששים שבפעמים הבאות מסירת צווים ראשונים לחרדים בירושלים ובשכונות החרדיות בבני ברק ובבית שמש עלולה להוביל למהומות קשות.

"הפעם זה עבר יחסית בשלום למרות המהומות שהיו במקום, בפעמים הבאות זה עלול להסתיים אחרת. אנחנו ערוכים לכל תרחיש כדי לאכוף את החוק ולא משנה אם מדובר באדם חרדי או חילוני. החוק שווה לכולם", הסביר גורם בכיר במשטרה.

דובר מחוז ירושלים, סנ"צ שמוליק בן רובי הוסיף, כי באירוע עצמו לא בוצעו מעצרים והצו נמסר לאברך למרות התנגדות התושבים, הדחיפות והתגודדות סביב השוטרים שניסו למנוע זאת מהם.

רוצים להיות כתבי השטח של mako? היכנסו לאפליקציות skooper ודווחו לנו מהשטח.