חיילים מצרים בצפון סיני
צילום: twitter

על פי הדיווח מארה"ב, מלבד המסוק הקטלני מסוג AH-64E אפאצ'י, המצרים יקבלו גם 24 מנועים מסוג 1700-GE-701D, 135 טילי הלפייר עבור המסוקים, פגזים לתותח על המסוק וציוד טכנולוגי שכולל מערכות נוספות תוצרת לוקהיד מרטין, בואינג וריית'און.

"מצרים מתכוונת להרחיב את צי מסוקי הקרב הרב משימתיים שלה, כשמדובר באינטרס מצרי אמריקאי על רקע המלחמה של הצבא המצרי בטרור של דאעש בסיני", כפי שמסרו גורמים ביטחוניים לכלי תקשורת בארה"ב. כמו כן צוין גם כי "מכירה זו תסייע למצרים מבחינה צבאית ותשפר את השת"פ שלהם עם האמריקאים ואפילו עם שאר בעלות הברית".

כבר כמה שנים שמצרים מעוניינת לשדרג את צי מסוקי הקרב שלה. התכניות לשדרוג המדובר הוקפאו לפני מספר שנים, לאחר שממשל אובמה עצר את אספקת הנשק למדינה בעקבות אירועי האביב הערבי.

בשנים האחרונות מצרים נמצאת במסע רכש אדיר של נשק מסוגים שונים. העסקה האחרונה עם האמריקאים למשל, יוצאת לפעול אחרי שהיא רכשה גם כמה עשרות מסוקי קרב מסוג קאמוב 52 מתוצרת רוסיה.

בישראל מביטים בדאגה על מסע הרכש המצרי שכולל מטוסי קרב, טנקים טילים ואפילו נושאות מסוקים, וחוששים גם מאופי האימונים שנערכים שם. זאת למרות הסכמי השלום והפרסומים הזרים של שת"פ במלחמה נגד הטרור בסיני.