סגן אלוף עמנואל מורנו ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה בגיל 35 נחשב ללוחם אגדי של סיירת מטכ"ל. בשל המשימות הביטחוניות הרגישות שביצע במהלך שירותו כקצין ביחידה המובחרת, גם היום, 14 שנה מאז נפל, חל איסור פרסום על תמונתו. דבר שרק מחזק את המיתוס סביב דמותו של הלוחם המעוטר והסקרנות סביב שירותו.

הבוקר (שלישי) העבירה אלמנתו מאיה מורנו הרצאה קצרה במסגרת התוכנית "חדשות הבוקר" בקשת 12. בסיום ההרצאה, נשאלה מורנו כמה שאלות על ידי ניב רסקין וחברי הפאנל ובהן גם על נושא האיסור לפרסם את תמונתו.

"אין לי עניין עם חשיפת התמונה כי אני יודעת כמה חשוב שהיא תישאר חסויה", השיבה מאיה ונתנה דוגמה ברוח הימים האלו. "כשיודעים אז פשוט לפעול, זה בדיוק כמו שאני יודעת שאני שמה מסכה אז זה מגן עליי ועל האחרים. טוב שתמונתו של עמנואל תישאר חסויה לטובתנו הביטחונית והלאומית".

היא נשאלה האם האיסור צפוי להישאר כך לתמיד והשיבה: "אמרו עשר שנים, כבר אז הערכתי שזה יהיה יותר. לאור מה שנהיה מזה, נראה לי שזה כבר יהיה לתמיד". רסקין שאל אם חשוב לה עבור המורשת שלו שהתמונה תיחשף ועל כך השיבה: "קודם כל זה נחמד, משאיר לי משהו פרטי. מעבר לזה אין לי עניין כלשהו כי אני מבינה את החשיבות של זה והדבר לא פוגם בהנצחה של עמנואל".

מאיה מורנו גם הוסיפה שלתחושתה, העובדה שהתמונה לא נחשפת מאפשרת ליותר אנשים להתחבר לדמות ולזיכרון של בעלה המנוח. "נראה לי שככה זה יותר פשוט. הוא לא משויך לשום מגזר. נכון שאני אולי נראית משויכת אבל אי אפשר לדעת איזה סוג כיפה הוא חבש ומה אורך הזקן שהיה לו, ככה הוא באמת כלל ישראלי, כי בסוף עם ישראל הוא דבר אחד ועמנואל נוגע בלב העם".