מותה של גיבורה. אולגה סמידיאנובה, שהתגייסה לצבא אוקריאנה במקור בשנת 2014, ובמלחמה הנוכחית נשאה נשק והצטרפה לכוחות כחובשת קרבית, מתה במהלך קרבות עם חיילי צבא רוסיה באזור דונייצק שבאוקראינה.

בתקשורת הבריטית סיקרו בהרחבה את סיפורה של האוקראינית בת ה-48 וסיפרו שהותירה אחריה 12 ילדים, שישה משלה ועוד 6 שאימצה, שעדיין לא יכולים להביא את גופתה לקבורה בשל הימשכות הקרבות סמוך למקום נפילתה.

על פי אחד מסיפורי הגבורה המיוחסים לה, היא המשיכה להילחם גם כשרוב לוחמי הכוח שממנו הייתה אולגה חלק נהרגו. על פי הדיווחים, בסופו של דבר כדור בבטנה היה זה שהביא למותה.

בבריטניה ממסגרים את סיפורה ככזה של גיבורה אוקראינית והשראה לנשים, אימהות ולאומה כולה. "גם שהיא הבינה כבר שהיחידה שלא כנראה לא תשרוד, היא בחרה להגן על מדינתה עד הסוף המר. עבורי היא גיבורה, גיבורה לאומית", צוטט יועץ לשר בממשלת אוקראינה.

למרות העדיפות המספרית והטכנולוגית של הצבא הרוסי, הדיווחים שמגיעים מאוקראינה מלמדים כי הרוסים מתקשים להשיג הכרעה ברורה על הצבא האוקראיני, שמפגין אומץ לב ונחישות רבה, בתוספת סיוע בלוחמים זרים שהתנדבו לסייע לו, ואמצעי לחימה שמספקות מדינות המערב. כבר למעלה מ-20 יום שהאוקראינים אינם נשברים ועומדים מול הצבא הרוסי שפלש לארצם.