למעלה מ-40,000 יוצאי צה"ל וכוחות הביטחון מתמודדים עם פוסט טראומה עקב שירותם הצבאי והביטחוני, אך רק אלפים בודדים מתוכם מוכרים על ידי משרד הביטחון. לאחרונה מינתה עמותת "שותפות מגן ישראלית" את אלוף במילואים רוני נומה לנשיא העמותה. נומה מעודד את יוצאי הצבא לבוא ולבקש את ההכרה המגיעה להם. האלוף במיל' יוצא במסר לציבור לסייע לעמותה לאתר את כל אותם עשרות אלפים שנותרו מאחור, בכדי שהעמותה תסייע להם.

ביום חמישי הקרוב, 19.5.2022 תושק בנמל תל-אביב תערוכת צילומים, שמטרתה להעלות את המודעות לאותם 40,000 יוצאי צבא וכוחות הביטחון אשר לקו בפוסט טראומה עקב שירותם ונותרו מאחור. את האירוע יזמה העמותה עם הפרסומאית יערית שושן. התערוכה מוכרת בין השאר מהתמונה האייקונית שהוצגה בתערוכה קודמת, בה צולמו זיו שילון, המ"פ שאיבד את ידו בתקרית בעזה והפך מאז לפעיל חברתי ויזם מוכר, עם איציק סעידיאן, לוחם צה"ל שהצית עצמו מול אגף השיקום במשרד הביטחון, בצעד שתרם משמעותית להכרזה על רפורמת "נפש אחת" שנועדה לשנות את היחס של אגף השיקום לפצועים.

איציק סעידיאן וזיו שילון (צילום: עידו איז׳ק)
איציק סעידיאן וזיו שילון | צילום: עידו איז׳ק

אלוף במיל' נומה, אומר כי פעילות העמותה אליה התמנה, "מגלמת בצורה מובהקת את ערך הרעות השורר בינינו המפקדים לבין החיילים הלוחמים והלוחמות, ששלחנו לאלפי משימות לאורך כל שנות קיומה של מדינת ישראל. כמו כן, את האחריות הבלתי נגמרת שלנו לפקודים ולפקודות שלנו. אנו מבקשים מכל אחד ואחד מכם, לסייע לנו לאתר את אותם אנשים, כדי שנוכל ללוות אותם בתהליך לקבלת הכרה".

במסגרת התערוכה, הצטלם אלוף במיל' נומה יחד עם יאן רובני, לוחם פלחה"ן צנחנים שהשתתף במבצע צוק איתן. במהלך המבצע הופעל מטען חבלה רב עוצמה על יאן וצוותו וכתוצאה מכך, נהרגו מפקד הצוות ועוד שלושה לוחמים. בעקבות הלחימה, יאן לקה בפוסט טראומה, במשך שנים לא פנה להכרה ממשרד הביטחון והוא דוגמה ללוחם שאיתרה העמותה ובימים אלו מלווה אותו לקבלת הכרה.

לטובת תערוכת הצילומים גויסו כ-30 מפורסמים ובכירים, שהצטלמו כל אחד עם יוצא צבא המתמודד עם פוסט טראומה מול עדשות המצלמה של הצלמים המובילים והידועים בישראל. בין המשתתפים ראש הממשלה נפתלי בנט, נשיא המדינה לשעבר ראובן (רובי) ריבלין, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, השרה אורנה ברביבאי ועוד. אירוע ההשקה של התערוכה יתקיים ביום חמישי ה-19.5.2022 בשעה 19:30 בנמל ת"א.

אלוף במיל' רוני נומה והלוחם יאן רובני (צילום: רונן פדידה)
אלוף במיל' רוני נומה והלוחם יאן רובני | צילום: רונן פדידה
נפתלי בנט עם הלוחם דרור קנדלשטיין (צילום: פיני סילוק)
נפתלי בנט עם הלוחם דרור קנדלשטיין | צילום: פיני סילוק