זה קרה לפני כמה שבועות בתחנת דלק בצומת בית קמה בבאר שבע. מאות חיילים הגיעו למקום כדי לקנות קפה ולשבת לאכול צהריים בטרם יחזרו לבסיסיהם.

לא רחוק מהם ישבו בתחנת האוטובוס יצחק גוזלן תושב אופקים, נהג מונית בהווה ושחקן הפועל באר שבע בעבר, ואשתו מירה, שחילקו מעטפות כסף לחיילים. "ישבנו בתחנה ובשלב מסוים הבחנו בקבוצה של חיילים שהגיעה לצומת בית קמה", מספר גוזלן בשיחה עם mako, "אני ואשתי עברנו שנה קשה מאוד, היינו מרותקים לבית בעקבות ניתוחים קשים שעברנו ברגליים ובברכיים. ברוך השם הצלחנו להתאושש וחזרנו לחיים רגילים וחיפשנו דרך להודות ולהוקיר על כך שיצאנו מזה. כשראינו את החיילים אשתי אמרה לי זה הזמן לעשות מעשה טוב ולהודות על זה שאנחנו על הרגליים. ישר שלפנו שטרות של כסף מהארנקים שלנו, רצנו לכיוון החיילים וחילקנו להם".

לדבריו, החיילים היו בהלם וחשבו שמדובר במתיחה. "הם היו המומים. הסתכלו על השטרות לבדוק שהם אמיתיים. הסברנו להם שהכול בסדר ואנחנו עושים את זה כדי לשמח אותם וזה סוג של הכרת טוב, שאנחנו מחזירים בחזרה לחברה".

על פי הערכות מדובר באלפי שקלים שבני הזוג חילקו לחיילים אבל גוזלן סירב לחשוף את המספר. "זה ממש לא חשוב. העיקר שעשינו טוב לחיילים". מה שגוזלן לא ידע שעובר אורח תיעד את המעשה בטלפון הסלולרי שלו והפיץ ברשתות החברתיות. גולשים רבים תהו מי האיש הנדיב ואשתו שעשו מעשה טוב למען החיילים.

"לא ידעתי שמישהו תיעד אותי", מוסיף גוזלן, "חילקנו את הכסף והלכנו. כמה ימים אחר כך אני מקבל טלפונים מאנשים שזיהו אותי למרות שהתמונה הייתה לא הכי ברורה. הכי חשוב ששימחנו חיילים".