חייל בדרגת טוראי המשרת ביחידה קרבית, ניצל את העובדה שחבריו לחדר היו בחדר האוכל או במקלחת וגנב להם מהארנקים חמישה כרטיסי אשראי. במשך חודשיים הוא 'חגג' על חשבון חבריו ליחידה בסכום של 15 אלף שקל, בהם רכש לעצמו בגדי מותגים בחנות מוכרת, נעליים ואפילו מכשירי חשמל.

החייל נהג לבצע עשרות עסקאות בכרטיסי האשראי ויכול היה להמשיך בחגיגות, אלמלא אחד החיילים חשד בו כמי שגנב מהם. לאחר שהחיילים קיבלו הודעות מחברות האשראי או תדפיסים של העסקאות בחשבון החודשי ונחרדו לגלות שמישהו השתמש בכרטיסי האשראי שלהם, הפרשה התפוצצה.

"פתאום אני רואה שחייבו אותי על ג'ינסים ונעליים ובחיים לא הייתי בחנות הזו", סיפר אחד החיילים בעדותו במצ"ח. חייל אחר שנעקץ נדהם לגלות שהוא 'קנה' כמה זוגות נעליים וחולצות טי שירט. "כשהבנתי שעקצו אותי החלטתי להתלונן על מי שחשדתי בו", העיד.

הלוחמים פנו לחברות האשראי והתלוננו שמישהו גנב מהם ועשה עסקאות לצרכיו האישיים. לאחר בדיקה מעמיקה החשבונות שלהם זוכו. כמו כן הם התלוננו על החשוד במשטרה הצבאית החוקרת – מצ"ח – שם פתחו בחקירת הפרשה.

חוקרי מצ"ח חקרו באזהרה את החשוד שהמשיך להכחיש למרות תלונות החיילים נגדו. הפרקליטות הצבאית הגישה כתב אישום בעניינו לבית הדין הצבאי מטכ"ל בגין עבירות של גניבת כרטיסי אשראי מחיילים ושימוש בהם.

במהלך המשפט החייל הנאשם הודה במעשים שיוחסו לו בכתב האישום, לקח אחריות וחתם על הסדר טיעון עם התביעה. סנגורו עו"ד אלדד פלד ביקש להתחשב בנסיבות חייו הקשות ולא להחמיר בעונשו.

השופטים החליטו לגזור עליו ארבעה וחצי חודשי מאסר בפועל וקבעו שהוא יפצה את החיילים בסכום כולל של 2,000 שקל על עוגמת הנפש שנגרמה להם, כשכזכור הסכום המלא שנגנב מהם הוחזר ע"י חברות האשראי.