הדור הבא של מערכת ההגנה מפני טילים שארה"ב מפתחת יעלה על פי הערכה 18 מיליארד דולר. כך עולה מהערכה שבוצעה במשרד ההגנה האמריקאי. הדור הבא של מערכת ההגנה מפני טילים שארה"ב מפתחת יעלה על פי הערכה 18 מיליארד דולר. כך עולה מהערכה שבוצעה במשרד ההגנה האמריקאי. 

על פי הדיווח, הפיתוח של הטיל המיירט שידע להתמודד עם איומים מורכבים יעלה כ-13 מיליארד דולר. הרכש וההפעלה של הטיל החדש שעדיין נמצא בשלבי תכנון תעלה עוד כ-3 מיליארד דולר. שני מיליארדים נוספים יושקעו החל מהשנה הבאה. 

המטרה – להקים ולשדרג מערכת שתהיה "חומת הגנה" מפני טילים בליסטיים. כזו שתכסה את כל שטח ארה"ב.
כבר בשנת 2019 הפנטגון הכריז שבכוונתו לפתח טיל מיירט חדש, אחרי שפרויקט דומה, ה- RKV - Redesigned Kill Vehicle - בוטל בשל עיכובים בלוח הזמנים וכישלון של המתחים להתגבר על מכשולים טכניים. 

לאחר מכן נפתח מכרז לבחירת החברות שיפתחו את המיירט שיעד להתמודד עם האיום הרוסי והסיני, אבל גם זה המתגבר בראייה אמריקאית מאיראן וצפון קוריאה. שש חברות שונות התחרו על המכרז ובהמשך הפנטגון בחר בלוקהיד מרטין ונותרופ גרומן, כחברות שיתחרו ראש בראש על פיתוח המיירט העתידי.

שתי החברות הקימו צוותים אסטרטגיים שעובדים בימים אלה על פיתוח הטיל המיירט. מהודעת הפנטגון נראה שהם יאלצו לעבוד על פי לו"ז הנחשב לקצר במושגים של העולם הזה. 

הפנטגון ישקיע 1.6 מיליארד דולר רק בשנת 2022 בפיתוח של הטילים משתי החברות המתחרות ובהמשך יתמוך ברכש של 21 מיירטים לצורכי ניסוי לא כולל 10 מיירטי אב טיפוס. חלק זה לבדו צפוי לעלות כחצי מיליארד דולר. הצפי הוא שב-2028 המערכת כבר תסיים את שלב הניסויים ויחלו בפריסה שלה.