יש מי שיקראו לזה סגירת חשבונות מלמעלה ויש מי שיקראו לזה ביש מזל. מה שבטוח הוא שהמקריות בסיפור הזה יוצאת דופן: ביום כיפור (שבת) נהרג בשדה הקרב הלוחם העיראקי שנשא את הכינוי "שיח' הצלפים". מדובר באיש שלקח חלק בפלישה הסורית לרמת הגולן ביום כיפור לפני 44 שנים.

אבו תחסין אל-צלחי נהרג בסוף השבוע האחרון במהלך קרב בצפון מערב עיראק. על פי הפרסומים, אל-צלחי היה אחד הצלפים המוכשרים ביותר שנלחמו כנגד דאע"ש בעיראק. על פי הדיווחים הוא חיסל לא פחות מ-320 פעילי טרור של המדינה האסלאמית.

לאל-צלחי יש היסטוריה קרבית מרשימה וארוכת שנים. את דרכו החל הצלף דווקא נגדנו, במלחמת יום הכיפורים. ב-73' הוא לחם בשורות הגדודים העיראקיים שפלשו לרמת הגולן לצד הדיוויזיות הסוריות. אל-צלחי נלחם מאז בשש מלחמות, כולל מלחמת עיראק-איראן, ובהדחתו מהשלטון של סאדם חוסיין בעיראק ב-2003. מאז תחילת המלחמה נגד דאע"ש הוא לחם לצד לוחמים נוספים הקוראים לעצמם "הכוח המתנייד".

בלוויתו שהתקיימה ביום שבת האחרון אמר ידיד קרוב שלו, אחמד עלי חוסיין, שהוא היה הצלף המוכשר ביותר שפגש אי פעם. על פי ההודעה שפרסם הארגון שבו לחם, הלוחם הוותיק נהרג בקרב בעיראק בזמן שנלחם לכיבוש העיר חויג'ה מידי ארגון המדינה האסלאמית.