נתן קודינסקי (75) היה חובש בחיל הרפואה במלחמת ששת הימים. בקרב בצומת רפיח הרכב הצבאי בו נסע יחד עם חייל נוסף נפגע מטיל נ"ט. חובש אחר הגיע אליו והציל את חייו.

"רצתי להביא ציוד רפואי מהרכב ואז הייתה פגיעה ישירה", הוא שיחזר הבוקר (ראשון). "נזרקו לדיונות הסמוכות, חברי נהרג ומצאתי את עצמי זרוק לבדי. הייתי מטושטש ומכוסה דם, הזרקתי לעצמי מורפיום שהיה ברשותי, הכאב היה בלתי נסבל".

נתן נותר פצוע בזירה. "פתאום אני מרגיש שמישהו נוגע לי בדיסקית. פקחתי עיניים ולא הצלחתי לראות אבל כן שמעתי אותו אומר לי: נתן, זה שמעון רוז'ני. באתי לעזור לך, אטפל בך ואדאג לפינוי שלך. זה נסך בי ביטחון וכבר הרגשתי טוב יותר".

הבוקר הגיע נתן לאולפן של "פאולה וליאון" כדי לספר את סיפורו ובעיקר לנסות ולאתר את אותו חובש בשם שמעון באמצעות השידור.

"הרבה מבני משפחתי לא יודעים את הסיפור, שמרתי אותו לעצמי. אני לא יודע מה עלה בגורלו של אותו שמעון. ניסיתי לאתר אותו גם בחיפוש ברשת ובאתר 'יזכור' והחיפושים לא העלו דבר. אני יודע שהיה חובש בששת הימים אבל לא מאיפה בארץ. לא הספקתי אפילו לומר לו תודה ורק להביע הערכה על מה שעשה זה כל מה שהייתי רוצה".

בעקבות הראיון בתוכנית אותר שמעון רוז'ני, כיום איש עסקים השוהה בחו"ל. למחרת (שלישי) הוזמן נתן קודינסקי שוב לאולפן לשיחה מרגשת עד דמעות בה השתתף גם שמעון בחיבור מרחוק. השניים נזכרו ברגע הבלתי נשכח משדה הקרב וקבעו להיפגש בישראל בקיץ הקרוב. צפו בקטע המלא.