שוטרי היס"מ שבשנתיים האחרונות מתמודדים עם לא מעט אתגרים, בין השאר בפיזור הפגנות, שמירה על שלום הציבור, ביטחונו ורכושו ומשתתפים במבצעים מיוחדים למיגור הפשיעה, קיבלו באחרונה מדים חדשים.

בשונה מהמדים הקודמים שהיו יחסית כבדים ומסורבלים מעט, המדים החדשים הותאמו לדרישות השוטרות והשוטרים. העבודה על עיצוב המדים החדשים והתאמתם ארכה למעלה משלוש שנים.

"הם נמצאים הרבה בשטח, עובדים קשים מסביב לשעון והיה חשוב לבדוק אלו מדים הם היו רוצים". הסביר קצין במשטרה. שמענו את השוטרים, מה הם חושבים, מה היתרונות והחסרונות של המדים הנוכחיים. אחרי שאספנו את כל המידע הדרוש ולמדנו את צרכי השוטרים הוצאנו מכרז לייצור המדים החדשים".

(בווידאו: הצגת המדים החדשים)

מדור אמצעים ותקציבים באגף המבצעים במשטרת ישראל לקח עליו את הפרויקט. הפיתוח נעשה בליווי מדור ציוד באת"ל של משטרת ישראל. בימים האחרונים נערך מעין פיילוט וחולקו 350 מדים לכמה יחידות של שוטרי יס"מ ברחבי הארץ כדי לשמוע את חוות דעתם בעניין.

"הייחוד במדים החדשים שיש בהם התקדמות טכנולוגית משמעותית, באיכות ובחוזק הבד, גמישות גבוהה, יכולת נידוף, שודרגו הפונקציות בכיסים ובחולצה, אין יותר כפתורים. דברים שמתאימים לאופי העבודה של שוטרי היס"מ שנמצאים כמעט כל הזמן בפעילות מבצעית בשטח". ציינו במשטרה.

במשטרה התאימו את גזרת המדים לשוטרים ולשוטרות, וציינו כי היו שמחים עם עוד נשים היו מצטרפות ליס"מ.

המדים (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הותאמו גם לשוטרות. המדים החדשים | צילום: דוברות משטרת ישראל