חיל האוויר הצרפתי פרסם שהוחלט להמשיך לקרקע את מערך מטוסי הקרב המתקדם ביותר שלו מסוג רפאל, אולם טיסות מבצעיות וטיסות הדרכה יחזרו לפעול.

ההחלטה התקבלה אחרי אירוע שבו אזרח שהוטס במושב האחורי של הדגם הדו מושבי, נפלט בטעות מהמטוס. על פי הדיווח מצרפת, ב-20 למרץ המריא מטוס קרב דו מושבי מסוג רפאל B לגיחת אימונים. במושב האחורי ישב מי שהוגדר כ"אזרח בן 64", כשהצרפתים לא פרטו מה עשה באימון, נושא שלבדו עורר לא מעט סקרנות.

רק שהחוויה שאותו אזרח קיבל הייתה הרבה מעבר לטיסה במטוס קרב: מסיבה שעדיין נחקרת, כיסא המפלט האחורי הופעל והאזרח מצא עצמו כשהוא מחוץ למטוס ותלוי על המצנח.

למטוס הרפאל כיסא מפלט מסוג MKF16F מהדור החדש. כדי להבין את העוצמה נציין שהמושב תוכנן כך שניתן יהיה לנטוש את מטוס הקרב גם כשהוא על המסלול, בגובה אפס, באמצעות רקטה שנמצאת בתחתית הכיסא. זו מעיפה את הנוטש אל מחוץ למטוס, ובעוצמה אדירה.

בצרפת בודקים האם האזרח הפעיל בטעות את כיסא המפלט. יש לציין שכדי להפעיל את הכיסא אפשר למשוך בידית הנמצאת בין הרגליים או מעל לראש, כשאפשרות נוספת היא שמדובר בתקלה טכנית.

כתוצאה מהאירוע, שברים של החופה פצעו באופן קל את ידו של הטייס, אולם למרות המצב הוא הצליח לנחות בשלום ומאז נמצא הנושא בחקירת הרשויות במדינה.