על רקע המשבר בוונצואלה, והתמיכה האמריקאית באופוזיציה למשטר, במדינה הדרום אמריקאית החליטו להעביר מסר לארה"ב כדי שזו לא תערב במשבר, אחרת ישמידו להם ספינות. את המסר העבירו דרך תרגיל רחב של חיל האוויר המקומי שצולם מכל כיוון וכלל ירי חי של טיל מסוג X-31 מתוצרת רוסית.

בתקופה האחרונה התפרסמו בכלי התקשורת ידיעות על כך שקצינים אמריקאים נמצאים בקשר עם אנשי צבא בוונצואלה, מתוך מטרה להשפיע. פרסומים נוספים העריכו כי הסבירות שארה"ב תפלוש למדינה נמוכה, אבל נראה שבוונצואלה מתייחסים לאפשרות שכזו ברצינות והחליטו להעביר מסר מאיים לארה"ב.

בסרטון שהופץ נראים מטוסי SU-30 שכמוהם יש בנמצא לחיל האוויר המקומי, כשהם מתכוננים לגיחת אימון, ומתחת לכנפיים שלהם הטילים שיכולים להשמיד ספינות. בתיעוד ניתן לראות את כל תהליך ההכנה, ההמראה והטיסה ליעד. לקראת סופו אחד המטוסים משגר את הטיל, שעל פי הדיווחים פוגע במטרה. הרמז ברור.

מדובר בטיל שיוט שמגיע למהירות של 2,500 קמ"ש ולטווח של כ-100 ק"מ. הנחייה פנימית עצמאית ומכ"ם אקטיבי הופכים אותו למדויק מאוד, ראש קרב במשקל 100 ק"ג אחראי על הצד הקטלני. טיל כזה יכול לגרום לנזק עצום לספינה ואף להטביע אותה.

בארה"ב סרבו להגיב לדיווחים על התמרונים של צבא וונצואלה, כמו גם לסרטון שהופץ על ידי חיל האוויר שם.