תיעוד מזעזע שהופץ בימים האחרונים בטוויטר וברשתות חברתיות נוספות מציג חיילים של צבא טורקיה כשהם מוציאים להורג, ולמעשה רוצחים בדם קר, לוחמות כורדיות שנפלו בשבי. לא ברור היכן בדיוק צולם הסרטון הזה וגם לא מתי, אולם על פי משתמשים רבים בטוויטר, מדובר בהחלט באירוע מהתקופה האחרונה. כמו כן, המדים וכלי הנשק שמצולמים בסרטון מאשרים שאכן מדובר בלוחמים של צבא טורקיה.

הטענות על פשעי מלחמה שמבצעים הטורקים, בעיקר הוצאות להורג, הן לא דבר חדש - אבל סרטון כזה הוא בהחלט דבר חריג. בסרטון הקשה לצפייה ניתן לראות שהלוחמות הכורדיות נפלו בשבי ללא פגע, לפחות ללא פציעה משמעותית שניתן להצביע עליה. כאמור על פי הגולשים, מדובר בלוחמות כורדיות מה-PKK, ארגון שפועל באזור כורדיסטן.

בסרטון ניתן לראות את אחת מהשבויות נזרקת באכזריות למה שנראה כמו בור בקרקע, ואז היא נורית למוות ממספר כלי נשק. בשניות הראשונות חברתה צופה מקרוב במתרחש ואז נורית בעצמה. הסרטון מסתיים מספר שניות אחרי ההוצאה להורג, כאשר ניתן לראות את כתמי הדם הגדולים של השבויה שנורתה שנייה.

הסרטון הזה גרפי וקשה לצפייה, כמעט מהסוג שאנחנו רגילים לראות מצד ארגוני טרור כמו דאע"ש, והרבה פחות מצבאות סדירים. כאמור, כבר שנים רבות ישנן שמועות עקשניות על אופי הלחימה של צבא טורקיה נגד הכורדים, טענות על ירי חסר הבחנה של טנקים ומטוסי קרב וכאמור גם טענות על הוצאות להורג וירי חסר הבחנה נגד אזרחים כורדים. בדרך כלל כשצבא טורקיה נלחם נגד הכורדים, אנשיו דואגים לסגור את אזור הלחימה מפני כלי התקשורת. לפחות על פי הסרטון הזה, ברור למה הם עושים זאת.


ההוצאה להורג הזו מלמדת אותנו משהו גם על היום שאחרי הלחימה נגד דאע"ש. נכון להיום האמריקאים, שמובילים את הלחימה שם, הצליחו לקבץ את צבא עיראק שהוא שיעי ברובו לצד מיליציות שיעיות ללחימה לשחרור מוסול, עיר שחלק גדול מתושביה סונים. מצפון הכורדים מנהלים את הלחימה, ויש עוד בני דתות אחרות. כולם שונאים אחד את השני, כולם רצחו בתקופה כזו או אחרת אחד את השני, כולם רוצים לנקום אחד בשני - ואף אחד לא מסתיר את זה.