מתוך תיעוד הלינץ' (צילום: מצלמת אבטחה, חדשות)
"שני החיילים בעטו בו בראש כמה פעמים". רגע הירי בזרהום | צילום: מצלמת אבטחה, חדשות

חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת, בסיוע שוטרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב, נעזרים באמצעים טכנולוגיים בכדי לאתר שני חיילים אשר על פי החשד בעטו בראשו של הפטום זרהום. השניים היו חלק מכ-15 בני אדם שהיו מעורבים בלינץ' האכזרי.

כזכור, הלינץ' אירע בשבוע שעבר בתחנה המרכזית בבאר שבע. המחבל הבדואי מוהנד אלקובי חדר לתחנה, ירה באקדחו בלוחם גולני עומר לוי ז"ל, וחטף את רובהו. במהלך מסלול בריחתו שוטרי בילוש ויס"מ של משטרת באר שבע ומרחב הנגב הבחינו במחבל מסתתר בשירותים וחיסלו אותו. במקביל, אזרחים, חיילים וסוהרים בשב"ס שהבחינו בהפטום זרהום, חשבו שמדובר במחבל שני וכילו בו את זעמם – זמן קצר לאחר שנורה מטווח קצר מאוד על ידי קב"ט התחנה.

"שני החיילים בעטו בו בראש כמה פעמים", סיפר עד ראייה שהיה במקום, "בכלל כולם היו באטרף. איבדו את הצפון. הם היו בטוחים שהוא המחבל השני".

הבטום זרהום ז"ל
נחשד בטעות כמחבל. הפטום זרהום | צילום:

בידי המשטרה ומצ"ח סרטון אבטחה שבו מתועדים החיילים בועטים בזרהום חסר הישע. החוקרים צפו בסרטון שצולם מזווית אחורי כמה וכמה פעמים ואף השתמשו בטכנולוגיות שונות כדי להגדיל את התמונות לרזולוציה גבוהה, אבל עדיין מתקשים לאתר אותם, את שמותיהם והיכן הם משרתים. "יש קושי ממשי לזהות את פני החיילים בגלל זווית הצילום שהיא בעייתית מאוד", טוען קצין משטרה הבקיא בפרטי החקירה. "אין כמעט זיהוי של פנים או של תגי היחידה שלהם, וזה מקשה על התקדמות החקירה ואיתורם".

בכוונת החוקרים לעשות איכון לכל בעלי הטלפונים הסלולריים שהיו בזירת הלינץ', במטרה לאתר את החיילים. במקביל, גורם צבאי משגר אזהרה לשניים: "הייתי מציע להם להסגיר את עצמם לפני שנגיע אליהם והם ייעצרו".