בשבוע שעבר נערך מסע-תג מרגש בבסיס האימונים של חטיבת גולני בו השתתפו, לצד לוחמים ומפקדים מהבסיס, מתנדבים לצה"ל ממעון "כפר לי" בית אקשטיין לדיירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ובעיות התנהגות.

הצעירים מתנדבים יום בשבוע בעבודות לוגיסטיקה בבסיס וכמו כל לוחם גולני, צעדו על מנת לקבל את התג ולהצטרף רשמית לחטיבה החומה.

סגן מפקד בא"ח גולני הצטרף למסע ולטקס כשהורי המתנדבים צפו בו בזום עקב הגבלות הקורונה. בסיום, פניה חזן, עובדת סוציאלית מבית אקשטיין ויוזמת הפרויקט, אמרה כמה מילים בהתרגשות רבה.

המסע (צילום: בית אקשטיין)
"מלמדים אותנו מה היא התגברות על מכשולים" | צילום: בית אקשטיין

"מדובר בפרויקט פורץ דרך, ואני מתרגשת להיות חלק ממנו. למתנדבים שלנו יש תפקיד חשוב בהגשמת החלום הזה לתרום את חלקם, שהוא גדול ממה שהסביבה מצפה. להתנדבות שלהם יש תפקיד אפילו יותר חשוב: בכל משימה שהם עושים ברצון ובאהבה - הם מלמדים אותנו מה היא התגברות על מכשולים, שיתוף ושוויון. ביחד נבנה חברה יפה וחזקה יותר בישראל שלנו".

סגן מפקד בסיס האימונים החטיבתי, רב-סרן סלמאן סעד, סיפר כי: "זה היה מסע קצר אך מלא בעוצמה והתרגשות. המתנדבים צעדו לצד הלוחמים והמפקדים בגאווה רבה ועם מסר ברור שכולנו יכולים ושווים, ואין דבר עומד בפני הרצון. מחובתנו לתת הזדמנות שווה לכל אחד ואחת על מנת להגשים את חלומו על אף המגבלות והקשיים. אנחנו שמחים על השיתוף פעולה אשר מתקיים תקופה ארוכה וימשיך להתקיים באווירה מחבקת, תומכת ומשפחתית".

המסע נערך במסגרת תוכנית התנדבות מיוחדת בשיתוף "גדולים במדים" של עמותת "יד לילד המיוחד" ו-JNF ארה"ב. אמא שבנה מתנדב במסגרת התוכנית סיפרה: "קשה לתאר איזו הגשמת חלום היא זו לראות אותו כחייל במדים. אחיו הגדולים שירתו בצבא ושם שמענו על תוכנית גדולים במדים, אך לא כל כך העזנו לקוות. והנה, אפילו חלום שכמעט לא העזנו לחלום – מתגשם ובגדול".

ארגון בית אקשטיין מקבוצת דנאל מספק שירותי דיור, חינוך, תעסוקה והשמה לאנשים עם מוגבלות, בעשרות מסגרות בפריסה ארצית רחבה ממגוון אוכלוסיות. המסגרות פועלת בפיקוח ובליווי משרד הרווחה, מנהל המוגבלויות ובתי הספר של בית אקשטיין, מוכרים ושאינם רשמיים, פועלים ברישיון ובפיקוח משרד החינוך.

אחד המתנדבים בסיום המסע (צילום: בית אקשטיין)
אחד המתנדבים שהשתתף: "חלום לראות אותו במדים" | צילום: בית אקשטיין